Мільйони доларів стопками в сейфі: НАБУ показало обшук в Окружному адмінсуді Києва. Венедіктова підписала підозру брату судді Вовка (Фото, Відео)

Обшуки в рамках відкритого кримінального провадження правоохоронці проводили 6 квітня в Окружному адмінсуді Києва понад 4 години.

Як повідомляє НАБУ, за підозрою в хабарі в сто тисяч доларів США затримали адвокатів, які за готівку мали вплинути на суддів задля потрібно їх клієнтам рішення.

НАБУ оприлюднило оперативні кадри обшуку в кабінетах суддів Окружного адмінсуду столиці. Зокрема, у сейфі знайшли мільйони доларів США, що були акуратно поскладані стопками.

“За місцем виявлення предмета неправомірної вигоди детективи НАБУ віднайшли предмети, зовні схожі на антикваріат, документи на ім’я голови ОАСК та його близького родича. Також виявлені великі обсяги іноземної готівки: понад 3,7 млн дол. США, 840 тис. євро, 20 тис. фунтів, 230 тис. грн і 100 шекелів”, – ппроінформували в НАБУ.

За повідомленням НАБУ, в рамках кримінального провадження затримані двоє осіб.

Як повідомляє ТСН, адвокат голови Окружного адмінсуду Києва скандального судді Павла Вовка 6 квітня не заперечував, але і не підтверджував, що один із двох затриманих - рідний брат Павла Вовка.

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова проінформувала, що сьогодні підписала повідомлення про підозру брату голови Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка Юрію Зонтову та ще одному адвокату, якого НАБУ затримало при отриманні хабаря для подальшої його передачі суддям ОАСК.

"Вчора детективи і прокурори затримали в порядку ст. 208 КПК України, як то кажуть, "на гарячому" двох адвокатів при отриманні 100 тисяч доларів США з метою подальшої передачі цих коштів суддям ОАСК. За ці гроші "адвокати" обіцяли ліквідатору товариства допомогти винести "зручне" судове рішення, але вийшло "якось невдобно". У одного з адвокатів, який є братом голови ОАСК, під час проведення слідчих дій були виявлені і вилучені чималі суми грошових коштів:

80 тисяч доларів США (частина неправомірної вигоди)
3 мільйони 700 тисяч доларів США
840 тисяч євро
20 тисяч фунтів стерлінгів
230 тисяч гривень", - написала Генпрокурор України у Фейсбук.

Більше подробиць - у повідомленні НАБУ та в сюжеті ТСН.