Міліція в будинку Тернопільської облради охороняє громадський порядок (Відео)

XominetcНа співпрацю з міліцією у плані охорони громадського порядку та закриття порушеної за начебто захоплення будівлі на Грушевського, 8 розраховує голова Тернопільської обласної ради Василь Хомінець.

Очільник найвищого представницького органу краю наполіг на тому, щоб правоохоронці забезпечували  доступ громадян до депутатів у «білий дім» і лише забезпечували громадський порядок у приміщенні обласної ради.

Читайте також. Тернопіль: ранок у захопленому “білому домі” – люди йти з ОДА не збираються (Відео, Фото)

– Якщо людей прийшло так багато, то у них – так багато питань, – наголошує Василь Хомінець. – Вони ж усі живуть у наш час, читають газети, дивляться в інтернет. Чому виник той конфлікт? Я навіть не розумію, чому міліціонери вирішили не пускати людей у будівлю. Адже правових підстав про недопущення не було!

Читайте також. Керівник Загону народної самооборони на Тернопіллі – Олександр Варакута (Відео)

Дякувати Богу, ті тривалі перемовини завершилися позитивно, обійшлося, по суті, без пошкодження майна та фізичних ушкоджень як з одного боку, так і з іншого, наголошує голова облради.

- Громада Тернопільщини сподівається, що вони не піднімуть руку на своїх земляків і не виконуватимуть злочинних наказів, а будуть вірними присязі та своєму народу, – наголошує Василь Хомінець. – Я сподіваюся, що і з тими справами, що вже відкриті, вирішиться все у рамках закону. Адже тим суддям також тут жити…

Читайте також. Народна Рада України – єдиний легітимний орган влади, який визнають на Тернопіллі

Провладні депутати у Верховній Раді, порушуючи усі українські та міжнародні регламенти та правила, прийняли закони, які, на думку пана Хомінця, означають державний переворот в Україні. Миритися з цим найвищий представницький орган області, який є виразником думки людей краю, не буде. Василь Хомінець підкреслив, що обласна рада як виразник волі громади Тернопілля солідарна з представниками громадянського суспільства у відстоюванні демократичних прав і свобод та вважає неприпустимим зазіхання на них.

- Я вже на віче це казав, але і зараз повторю: на коліна ми можемо стати тільки перед Господом, і аж ніяк – перед владою, - каже він. - У правовій державі при виникнення конфліктних ситуацій влада сідає за стіл переговорів, а в тоталітарній – відгороджується так званими законами, які не мають нічого спільного з верховенством права.

Читайте також. У Тернополі створили виконком обласної ради. Тепер він керуватиме краєм (Відео, Фото)

До речі, голова обласної ради також звернувся до керівників  комунальних установ обласної ради, аби вони, враховуючи суспільно-політичну ситуацію в державі, забезпечили життєдіяльність ввірених їм закладів.