Міліціонерів-патріотів Донбасу кинули на призволяще

imagesКерівництво Донецького обласного УВС запевняє, що з лав української міліції на сході “просто так звільнений ніхто не був”.

Міліціонери Донбасу, які кілька місяців тому обрали Україну і службу на звільнених територіях, сьогодні змушені повертатися додому, в окуповані “ДНР” і “ЛНР” міста, оскільки держава не змогла забезпечити їм стабільного житла, а деяким і зовсім повідомили, що “їх послуг більше не потребують”. Про це в статті у ZN.UA пише журналіст Інна Ведернікова.

“Повертаються додому міліціонери з Маріуполя та інших міст, які кілька місяців тому обрали Україну і службу на звільнених територіях. Але стабільного житла не виявилося, їх родини залишилися в містах, зайнятих терористами… В якийсь момент деяким прямо сказали, а кому по-дружньому натякнули, мовляв, Україна, до ваших послуг більше не потребує”, – пише Ведернікова.

Разом з тим, начальник Донецького обласного УВС Костянтин Пожидаєв у коментарі ZN.UA заявив, що з лав української міліції на сході "просто так звільнений ніхто не був".

"Донецький гарнізон налічував 19 тисяч складу. Десь 12-14 тисяч обрали Україну були розподілені по звільнених містах. Залишилися на окупованих територіях (відповідно, 5-7 тис. міліціонерів - ред.) були звільнені", - розповів Пожидаєв.

За його словами, зараз працює міністерська комісія, вона перевіряє склад МВС, який залишився вірним Україні, на детекторі брехні. Поки що не пройшли перевірку 15 осіб. "Але просто так звільнений ніхто не був. Ніхто не почув фрази "Україна в вас більше не потребує". Все це чутки", - стверджує начальник Донецького обласного УВС.

За його словами, керівництво "робить для людей, що може". "Пансіонати, гуртожитки, знімаємо квартири. Однак сім'ї у більшості залишилися там (на окупованих територіях - ред.). Фінансових ж можливостей зняти або купити житло - ні. В містах був свій гарнізон. Дуже важко вмістити в себе ще й Донецьк, Макіївку та ін." - пояснює Пожидаєв.

"Хто в цій ситуації щирий, а хто ні - питання друге. Все одно знову додому. В зону АТО. Та тут ціла трагедія. Адже багато з тих офіцерів, хто був в українських погонах, вже занесені в списки зрадників ДНР... На постах їх перевіряють колишні колеги, які ще за пару тижнів до мінських домовленостей дружними рядами прийняли присягу ДНР" - пише журналіст.

Більше про ситуацію в Донбасі читайте у статті Інни Ведерниковой "Зона відчуження. І зради" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна"