Міліціонерам-добровольцям для відправки з Тернополя на схід потрібні пально-мастильні матеріали

P1210002-nЗавдяки волонтерам і благодійникам, а також підтримці МВС тернопільські міліціонери від першої ротації і донині їдуть на схід у повному обмундируванні та із забезпеченням.

Про це у Секторі зв’язків з громадськістю УМВС в Тернопільській області розповів заступник начальника обласного управління міліції Олег Ляхович.

Читайте також. Боротьба з корупцією: активісти роблять те, що повинна була б робити прокуратура

– Олеже Михайловичу, ті страшні події, що огорнули нашу державу рік тому і досі тривають, не обійшли стороною тернопільську міліцію…

– Гадаю, до цього не був готовий ніхто. Та зібрали сили, вміння, скоординували дії і почали крок за кроком вирішувати проблеми та негаразди. Одразу хочу зазначити: без розуміння та підтримки громадськості краю загалом, волонтерів, благодійників, підприємців зокрема, ми не впоралися б.

Тільки вдумайтеся у цифру – понад шість з половиною мільйонів гривень – збитки, яких ми зазнали в так звану «ніч гніву». Спалені два адміністративні приміщення: міськвідділ та обласне управління. Хоч не до тла, але зі значними втратами оргтехніки, документації, інвентарю та інших матеріальних цінностей. Знищені та пошкоджені службові автомобілі, зі складів викрадена зброя,  бронежилети, каски та інше майно. Відновити все й одразу не було жодних можливостей. А події тільки набирали обертів. Під час перших заворушень на сході ми змогли обмундирувати і забезпечити усім необхідним зведений загін із 23 добровольців. Причому жоден правоохоронець тоді не поїхав без засобів захисту, хоча їх катастрофічно не вистачало…

– Як виходили з ситуації в подальшому? 

– Завдяки волонтерам, благодійникам, підприємцям і звичайним небайдужим людям, які простягнули руку допомоги у найкритичніший для нас період. Люди допомагали у придбанні всього, що потрібно було для несення служби в зоні АТО: від продуктів і засобів гігієни до форменого одягу та засобів захисту. Надходили благодійні кошти і на рахунок фонду «Правопорядок».

Загалом, перерахували 258 тисяч гривень, із яких уже витратили 106 тисяч. Про кожну копійку ми звітуємо перед Громадською радою, що діє при обласному управлінні внутрішніх справ. Найбільше з цих коштів витратили на придбання пасажирського автобуса, яким ми тепер відвозимо і привозимо наших добровольців зі сходу (74 тисячі гривень – прим.), а також на придбання пально-мастильних матеріалів. Загальна вартість придбаного транспортного засобу – 234 тисячі. Решту витрат взяло на себе Міністерство внутрішніх справ.

Читайте також. «Ворог слабкий духом, і в цьому — наша перевага», — міліціонер, який повернувся на Тернопілля із зони АТО (Фото)

Під час перших ротацій довелося витрачати по 56 тисяч гривень на оренду транспортних засобів і пально-мастильні матеріали. Далі витрати трохи зменшилися, бо один із орендаторів – приватний підприємець Анатолій Нечипорук надав нам автобус у безоплатне користування. Згодом ми  вирішили викупити цей транспортний засіб для потреб спецбатальйону «Тернопіль». Але проблема вирішилася частково: орендуємо ще один автобус, адже кожна ротація – не менше ста добровольців. Актуально і гостро стоїть питання з пально-мастильними матеріалами. 10 тонн пального – це те, що ми витратили, а кожного разу потрібно заправляти не лише автобуси, а й службові транспортні авто, якими користуються наші працівники в зоні АТО. Бо їдуть на схід не лише добровольці зведеного загону, а й додаткові ротації співробітників за напрямками службової діяльності: слідчі, оперативники тощо.

– На допомогу органів державної влади розраховуєте?

– До жовтня минулого року державних грошей практично не надходило. Пішла назустріч обласна рада. За рахунок коштів програми, прийнятої депутатами, а це – 300 тисяч гривень, купили пально-мастильні матеріали, формений одяг та інші необхідні речі. Посильну допомогу надавали міська влада, деякі районні адміністрації. Уже з середини осені минулого року допомога почала надходити з МВС. Весь особовий склад був повністю забезпечили зимовою формою одягу, взуттям та іншим спорядженням. Отримуємо кошти і на харчування добровольців.

Читайте також. «На Тернопіллі чоловіки ховаються від мобілізації», — військовий комісар Володимир Катинський (Відео)

Сьогодні, слава Богу, гострої потреби у чомусь, окрім пально-мастильних матеріалів, не маємо. Навпаки, маючи надлишок зимових теплих речей, придбаних благодійниками, продуктів, ділимося цим із волонтерськими організаціями, інтернатами. Приміром, активісту волонтерського центру Тарасу Білану передали для потреб бійців АТО зимовий одяг: куртки, светри, а також ковдри. Теребовлянському будинку-інтернату та Мельнице-Подільському дитячому будинку відвезли продукти.

Довідково. Не вистачає для потреб правоохоронців і добровольців спецбатальйону «Тернопіль», які несуть службу в зоні АТО, пально-мастильних матеріалів. Щоб пожертвувати гроші, оплатити рахунки цільового призначення слід звертатися за адресою: Тернопіль, вул. Валова, 11 або зателефонувати за номерами: (0352) 27-14-18, (098) 586-62-98, (097) 523-61-80. Кошти можна перечислити і на Тернопільський обласний благодійний фонд «Правопорядок»: р/р 2600 7060 726 896 ТФ ПАТ КБ «ПриватБанк», МФО 338783, код 26024950. Призначення платежу: “благодійний внесок, без ПДВ”.

Софія Левицька