МВФ стурбований зупинкою ринку газу в Україні. Шмигаль заявляє про необхідність компромісу

У Міжнародному валютному фонді стривожені прагненням України повернути ручне тарифоутворення на газ для населення. В Уряді України заспокоюють, що це тимчасовий захід і з цього питання шукають компроміс із МВФ.

Міжнародний валютний фонд занепокоєний запровадженням в Україні регулювання державою цін на газ: там зпаастерігають Україну від порушення взятих у рамках Меморандуму зобов’язань щодо ринкового тарифоутворення. Про це міністр фінансів України Сергій Марченко заявив в інтерв’ю Радіо НВ.

“Про те, що таке рішення є можливим, наші партнери знають. В них є відповідна реакція. Вони занепокоєні, що ми в якійсь частині переглядаємо раніше взяті зобов’язання. Зараз питання полягає в тому, що це може бути частиною механізму або тимчасовим рішенням. Цим займається активно виконувач обов’язків міністра енергетики. В нього, до речі, був дзвінок з МВФ. Я думаю, що сьогодні також будуть проведені відповідні консультації. Тобто це перманентний процес. Він відбувається постійно. Категорично сказати, що ми вже зробили щось дуже погане, поки що немає [підстав]”, – заявив міністр.

Читайте також: Під тиском протестів влада України зупиняє ринок газу: “Ринкові ціни на сьогодні завеликі” (Відео)

Прем’єр-міністр України ввечері 14 січня повідомив, що Уряд уже мав з цього питання “конструктивну зустріч” із Міжнародним валютним фондом. Там Денис Шмигаль заявив про необхідність пошуку компромісу щодо тарифів на газ.

“Позиція нашого Уряду: ринок газу в Україні має працювати. На жаль, деякі гравці ринку продовжують зловживати становищем, від чого страждають українці. Маємо знайти компроміс, що вже сьогодні захистить людей і допоможе ринку газу розвиватися у майбутньому”, – повідомив глава українського Уряду.