Мешканців окупованого Донбасу з російськими паспортами вже забирають до армії РФ

Громадян України на окупованих територіях Донецької і Луганської областей, які мають російські паспорти, вже призивають на службу до лав Збройних сил Російської Федерації.

Про це заявив представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини в Луганській і Донецькій областях Павло Лисянський, повідомляє “Укрінформ“.

“Ще на початку 2019 року офіс уповноваженого (ВРУ з прав людини – ред.) заявляв, що РФ готується до паспортизації місцевого населення. У травні 2019 року в ОРДЛО почали видавати вже російські паспорти… Зараз там нарощується потенціал видачі цих паспортів. І вже, як мені доповідають правозахисники, громадян, які отримали російські паспорти, їх вже призивають до Збройних сил РФ”, – сказав Лисянський.

Він підкреслив, що у людини, яка на окупованому Донбасі отримала цей псевдоросійський паспорт, немає соціальних гарантій, як, наприклад, право на пенсію, але є обов'язок служити в регулярній армії Росії.

Лисянський зазначив, що учням 9-11 класу шкіл на окупованих територіях Донбасу російські окупанти прискорюють видачу паспортів так званих "ДНР" і "ЛНР", щоб ті швидше отримали так звані паспорти РФ.

Ці та подібні факти, підкреслив представник уповноваженого Верховної Ради з прав людини в Луганській і Донецькій областях Павло Лисянський, викладені у спеціальному звіті українського відомства "Інтеграційні процеси Російської Федерації в ОРДЛО".

Читайте також: Російські окупанти хочуть зробити “іноземцями” українців Донбасу і позбавити їх прав

Як повідомляла ІА "7 Днів-Україна", раніше Головне управління розвідки Міноборони України інформувало, що задля примусового отримання паспорта РФ окупанти мають намір позбавити українців на окупованому Донбасі права розпоряджатись своїм майном та здійснювати інші дії, що потребують засвідчення нотаріусом.