Мешканці села у “сірій зоні” просяться в Україну (Відео)

Мешканці населеного пункту Жованка в районі окупованої Горлівки в Донецькій області перебувають у критичній ситуації через закрите КПП “Майорск”.

Про це повідомив кореспондент Громадського телебачення Донбасу. Тут під щоденними обстрілом живе більше 200 осіб. Люди не можуть виїхати в довколишні міста через проблеми з документами, оскільки хоч селище і контролюють українські військові, прописка у них Горлівська, а це значить для того, щоб залишити Жованку або повернутися, місцевим жителям необхідна перепустка.

Волонтери запропонували зібрати підписи під колективним листом з проханням про приєднання цього селища до Бахмутського району Донецької області.

Читайте також: Будні у «сірій зоні»: розповідають жителі Верхньоторецького (Відео)

Також волонтери привезли з собою сотню ящиків гуманітарної допомоги від міжнародних благодійних організацій, у кожному – по 16 кг продуктів. Місцеві жителі, які прийшли отримати гуманітарну допомогу, розповіли про складнощі, пов’язані з життям у “сірій зоні”.

Читайте також: Захарченко прибрав до рук окуповане Комінтернове (Документ)

У кількох будинках місцевих жителів дійсно живуть бійці української армії, за їх словами, господарі будинків не проти. Люди виїхали через щоденну небезпеку, та раз, два на місяць відвідують свої оселі.

Спростовують і мародерство, в якому звинуватила їх місцева мешканка. За словами військових, забезпечують їх добре, нічого не бракує, а хазяйські речі зберігають у підвалі.

Читайте також: Життя у «сірій зоні»: як виживають мешканці Горлівки (Відео)

Волонтери зібрали ксерокопії паспортів місцевих жителів і їх підписи під зверненням на ім'я Голови Верховної Ради і губернатора Донецької області. А поки документи будуть на розгляді, Жованка буде заблокована між лінією зіткнення і закритим КПП "Майорск".