Мешканці будинку в Одесі вийшли на акцію протесту, щоб привернути увагу влади до руйнування будівлі (Фото)

фото: Суспільне Одеса

Свою двохгодинну акцію люди вирішили провести оригінально – із демонстрації картин і назвали її “Духи будинку. Живопис заради архітектури”. Будинок №15 розташований на вулиці Софіївській. Організував захід художник Станіслав Українцев, повідомила кореспондентка Суспільного.

Митець виставив на тротуарі біля парадного входу власні картини, щоб привернути увагу представників Одеської міської ради до стану будівлі.

Будинок руйнується останніх 17 років, каже художник. У квартирах і в коридорах - великі тріщини, штукатурка відпадає просто на головию

Люди підозрюють, що будівлю доводять до такого стану, бо мають намір переобладнати згодом під готель або ще якесь комерційне примящення. Тому вони звідси не підуть за жодних умов.

Євгенія та Олександр Українцеви розповіли, що в міській раді відмовилися ремонтувати будинок, оскільки в дворі на третьому поверсі є незаконна забудова.

фото: Суспільне Одеса

За словами Євгенії, мешканці регулярно сплачують житлово-комунальні послуги та не мають заборгованості, однак працівники ЖКГ "нічого не роблять".

"Серце болить від того, що руйнується краса нашого міста. Особливо від того, що відбувається останнім часом. Щоразу якийсь будинок руйнується. Ми не можемо допустити цього, треба рятувати цей дім", – поділилася жінка.

Як розповів Станіслав Українцев, будинок на Софіївській, 15 звів у 1884-ому році архітектор Ксаверш Скаржинський. Раніше на фасаді можна було побачити двох єдинорогів, яких художник називає "візитними картками" Скаржинського.

За словами Станіслава, одного з єдинорогів відбили разом з іншими елементами декору кілька років тому, аби ліплення не обвалилося.

Кореспонденти Суспільного звернулися за коментарем щодо ремонту будівлі до прессекретарки Одеської міської ради Наталі Мальцевої. Вона відповіла, що наразі нової інформації немає і надала відеокоментар начальника управління з питань охорони об’єктів культурної спадщини Павла Остапенка за 21 вересня 2020 року.

фото: Суспільне Одеса

Тоді Остапенко запевнив, що в 2018-му році управління отримало дозвіл на зняття аварійних елементів фасаду і подальшу консервацію перед проведенням реставраційних робіт.

"У 2019 році ми провели низку актувань будівлі, замовили технічний висновок щодо стану будівлі. Отримали рекомендації, згідно з якими ми знаємо про аварійні ділянки, які потребують подальшого укріплення. Наступного року, я сподіваюся, ми отримаємо все ж в повному обсязі фінансування. І ця адреса, сподіваюсь, буде взята в роботу", – розповів Павло Остапенко.