Мережу вразив лист капелана ЗСУ мешканцям покинутої квартири в Авдіївці (Фото)

Ця квартира, покинута мешканцями, – єдина у висотці Авдіївки, яка практично неушкоджена снарядами бойовиків під час обстрілів. Українські бійці кажуть, що її вберегла Божа Матір – у квартирі облаштували капличку.

Аби мешканці квартири, якщо повернуться, не гнівались, що їх оселю зайняли без дозволу, капелан ЗСУ написав їм листа просто на стіні.

Текст зворушує до сліз.

Фото каплички УПЦ КП, облаштованої в покинутій через війну квартирі, зробив полковник Збройних сил, співробітник Західного регіонального медіацентру ЗСУ Тарас Грень. Він і розповів у Фейсбук цю неймовірну історію порятунку Божою Матір’ю “квартири №8”.

ф1

“За мирних часів це була звичайна двокімнатна квартира, в якій жили звичайнісінькі мешканці Авдіївки. Та з початком російської агресії проти України люди були змушені покинути своє житло. Та й їх квартира вціліла чудом. Адже будинок було сильно зруйновано обстрілами російських найманців. Хоча… Військові вірять, що від руйнування квартиру вберегла Ченстоховська ікона Божої Матері, та каплиця, яку організували тут капелани Збройних Сил України.

ф2

– Ця ікона привезена до нас з Володимирського кафедрального патріаршого собору, що у Києві, – розповів капелан отець Олександр. – Її на передову привезли монахи, що служать в цьому соборі. Вона намолена і має велику силу.

ф3

У вільний час, поміж обстрілами та бойовими завданнями сюди приходять захисники України. Вони моляться за здоров’я своїх близьких та ставлять свічки за загиблими побратимами. Тут можна відпочити душею, почерпнути сил, та додати наснаги. Зараз достеменно вже невідомо, як і чому капличка організувалась саме в цій квартирі. Але на одній з стін написаний лист від протоієрея УПЦ КП Сергія Вознесенького. В ньому він просить пробачення у мешканців квартири за вимушене вторгнення. І сподівається, що вони незабаром повернуться вже у мирні оселі. Сподіваються на це і українські бійці. Звичайно дорога до Бога в кожного своя. Але у військових вона як правило коротша. Бо веде через передову”, – написав Тарас Грень.

ф4