Мер Тернополя просить повідомити чіткий графік відключень світла у місті

світлоМіський голова Тернополя Сергій Надал просить забезпечити погодження графіків аварійних вимкнень електроенергії з місцевою владою, аби завчасно інформувати людей.

Відтак він звернувся до Міністра енергетики та вугільної промисловості України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та народних депутатів від Тернопільщини: Ігоря Побера, Степана Барни, Романа Заставного, Тараса Юрика, Тараса Пастуха та Михайла Головка. Зробив мер це від ім’я всієї громади обласного центру.

Читайте також. Обласна влада радить тернополянам економити, а міська вимагає чіткого графіку відключень світла (Відео)

Він також наголосив, що у Тернопільську міську раду через хаотичне відключення енергії надійшло 358 скарг за два дні, повідомляє сайт міської ради сьогодні, 10 грудня.

- Графіки відключень вводять у дію впродовж 3-15 хв. після розпорядження головного диспетчера ДП НЕК «Укренерго», - йдеться у листі. - Відповідно, відключення відбувається без попередження споживачів і попереднього узгодження з місцевими органами влади. Така ситуація призводить до загострення соціальної напруги у Тернополі. Через відсутність чіткого графіку аварійних вимкнень електроенергії насамперед страждають найбільш незахищені категорії жителів міста – діти, пенсіонери та багатодітні сім’ї.

Надаємо текст звернення повністю:

«Громада міста Тернополя із розумінням ставиться до важкої ситуації, в якій опинилась Україна. У державі виник дефіцит потужностей в енергосистемі, який не покривається діючими генерувальними установками. Ситуація також ускладнюється відсутністю запасів вугілля на ТЕС та обмеженим гідроресурсом для роботи гідроелектростанцій.

Читайте також. Вас попереджали: на Тернопіллі ввели в дію графіки аварійних вимкнень споживачів

Для збереження цілісності єдиної енергосистеми, на території всієї України загалом і Тернополі зокрема запровадили графіки аварійних вимкнень електроенергії, а також графіки обмеження потужності та електроенергії для промислових споживачів.

Введення зазначених вище графіків передбачене інструкцією про складання і застосування графіків обмеження та аварійного відключення споживачів, а також протиаварійних систем зниження електроспоживання, затвердженою наказом Міністерства палива та енергетики України від 23 листопада 2006 р. за №456, зареєстрованою у Міністерстві юстиції України 19.02.2007 р. за №151/13418.

Читайте також. Тернополяни згадують, як сиділи без світла у 90-х, і не хочуть, аби так було знову (Відео)

Проте, графіки вводять у дію впродовж 3-15 хв. після розпорядження головного диспетчера ДП НЕК «Укренерго». Відповідно, відключення відбувається без попередження споживачів і попереднього узгодження з місцевими органами влади. Така ситуація призводить до загострення соціальної напруги у Тернополі. Так, лише за два дні на Інформаційно-довідкову службу міської ради надійшло 358 скарг на відключення електроенергії без попередження. Через відсутність чіткого графіку аварійних вимкнень електроенергії насамперед страждають найбільш незахищені категорії жителів міста – діти, пенсіонери та багатодітні сім’ї.

Від ім’я громади міста Тернополя звертаюся до Вас із проханням, у межах власної компетенції, забезпечити погодження графіків аварійних вимкнень електроенергії з місцевою владою з метою завчасного інформування мешканців. Таким чином жителі населених пунктів будуть вчасно попереджені про вимкнення електроенергії та зможуть вжити необхідних заходів.

З повагою, міський голова Сергій Надал».

Софія Левицька