“Медзакупівлі” позиваються до “Лекхім” за зрив терміну постачання вакцини CoronaVac

Держпідприємство “Медичні закупівлі” подало позов ДО суду про стягнення коштів із компанії “Лекхім” через зрив термінів постачання вакцини від коронавірусу CoronaVac.

Про це глава ДП “Медичні закупівлі” Арсен Жумаділов повідомив в інтерв’ю ZN.UA

“Ми вже подали позов про стягнення відповідних коштів до держбюджету в судовому порядку. Але важливо інше. Те, що “Лекхім” і, відповідно, їхні контрагенти теж, я сподіваюся, розуміють і відчувають, що мають якомога швидше виконати зобов’язання перед українською державою. На сьогодні в країні фізично наявні трохи більше одного мільйона 700 тисяч доз вакцини CoronаVac, які нами вже частково прийняті, а частково перебувають на лабконтролі. Відповідно, ми сподіваємося, що контракт орієнтовно буде закритий усередині або наприкінці червня. Але це не знімає претензій до нашого контрагента в частині несвоєчасного виконання поставок за договором”, – сказав Арсен Жумаділов.

Він наголосив, що оскільки договір є публічним і питання протермінування там також зазначено, то до компанії можуть застосувати відповідні санкції. Ідеться про пеню за зрив термінів постачання.

Нагадаємо, що Україна законтрактувала 1,9 млн доз вакцини Sinovac і очікувала отримати перші 700 тисяч доз протягом місяця від дня реєстрації вакцини у Китаї (це сталося 6 лютого). Постачальником стала компанія "Лекхім".