Медики на Тернопіллі щепляться, аби показати приклад іншим (Відео)

щепленняЩеплення – надійний спосіб боротьби з грипом, наголошують епідеміологи. А те, що саме зараз найкращий час для вакцинації, продемонстрували власним прикладом.

Саме зараз медики закликають городян щепитися від грипу. У місцевих аптеках вакцини є. Однак наразі радять три, що найбільше підходять для цього року: “Інфлувак”, “Флюарікс” і “Ваксігрип”.

Читайте також. Тернопілля: в одного хворого медики підтвердили грип типу «Б» (Відео)

Перед щепленням – обов’язковий огляд лікаря: горло, температура тіла і тиск, а тоді укол і все – вакцинація від грипу пройшла успішно. У головному санітарному управлінні Тернопільщини щепилися всі. З власного досвіду кажуть, це – не страшно. Докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

- Зовсім не боляче. Вакцина йде в шприці з тонесенькою голочкою і це зовсім не боляче. Можливе почервоніння на місці введення вакцини і навіть якась припухлість. Можлива й температура, але це допускається і швидко проходить, – пояснює головний спеціаліст відділу епідеміології ГУ Держсанепідслужби в Тернопільській області Світлана Маціпура.

Читайте також. Тернопілля – на п’ятому місці ззаду за кількістю щеплених від грипу (Відео)

- Коли проводять щеплення, то медики попереджають про те, що можливі побічні ефекти. Якщо вони дійсно з’являються, треба повідомити медичний персонал, що є якісь реакції, – радить начальник відділу епідеміології ГУ Держсанепідслужби в Тернопільській області Марія Павельєва.

Загалом в області щепитися від грипу вже встигли більше півтисячі людей. Аби зробити щеплення, звернутися треба до сімейного лікаря, який проведе огляд. Якщо людина здорова, лікар дозволить щепитися. Придбати вакцину можна в аптеці. Найчастіше її треба замовляти наперед. Ціна коливається від 70 до 165 грн. Обов’язкова умова при купівлі вакцини – дотримання температурного режиму від 2 до 8 градусів тепла. Щоб донести ампулу з аптеки у поліклініку потрібен спеціальний холодовий контейнер, який можна взяти у поліклініці.

- Не в кишені, а саме із холодовими елементами, такими маленькими холодильничками і протягом двох годин від моменту купівлі вакцини вона має бути у кабінеті профщеплень. Щеплення слід проводити лише спеціалістам, тобто у кабінетах профілактичних щеплень, – розказує Марія Павельєва.

Читайте також. Зробили щеплення від грипу упродовж минулого тижня лише 20 мешканців Тернопільщини

У Держсанепідслужбі наголошують: те, що людина вакцинувалась, не означає, що вона не захворіє на ГРВІ чи грип. Щеплення запобігає ускладненням, які може принести хвороба, і діє кілька місяців. Протипоказань для щеплення - мало, кажуть медики, але вони є.

- Це алергія на курячі яйця, а саме - курячий білок. Якщо людина не може їсти яйця, то їй протипоказане таке щеплення. І якщо людина якраз перебуває в гострому стані якогось інфекційного захворювання і має температуру. Тоді треба щеплення відкласти до оздоровлення, – каже Світлана Маціпура.