Медичними вишколами планують охопили різні категорії населення Тернопілля (Фото)

4На Тернопільщині проведуть вишколи для населення з надання домедичної допомоги.

Такі навчання, як повідомив сайт ОДА, хочуть організувати в області з ініціативи Тернопільської обладміністрації та ГО «Всеукраїнська рада реанімації та екстреної медичної допомоги».

Читайте також. Навчання медиків на Тернопіллі сприятимуть прогресу української військової медицина як такої (Фото)

Про реалізацію задуму йшлося під час зустрічі заступника голови Тернопільської ОДА Леоніда Бицюри з головою кандидатом медичних наук, докторантом кафедри медицини катастроф Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Шупика, інструктором Європейської Ради Реанімації Віталієм Крилюком та завідувачем кафедри медицини катастроф із курсом військової підготовки Тернопільського державного медуніверситету ім. І. Горбачевського Арсеном Гудимою.

- Із 14 до 16 листопада на Тернопільщині успішно провели Всеукраїнський збір-вишкіл медиків-волонтерів з різних областей України, - нагадав пан Бицюра. - Його учасники на «умовному» полі бою успішно відпрацьовували практичні навики.

Читайте також. 80 медиків-волонтерів на Тернопіллі тренуються в умовах, наближених до польових (Фото)

Нагадаємо, там навчали наданню першої домедичної допомоги, організації надання медичної допомоги у надзвичайних, екстрених ситуаціях, при введенні військового стану та під час масових заходів; забезпеченню керування в разі необхідності мобільними медичними пунктами, управління та координації медичною службою на полі бою та багато інших. Учасники вишколу отримали сертифікати. Тож Тернопільщина може стати пілотною областю у цій галузі.

- Ми побачили переваги таких навчань, - наголосив чиновник. –  Тому хочемо провести вишколи для різних категорій населення, насамперед для школярів і студентів. Адже розуміємо, що у сьогоднішніх умовах знання, вміння, а особливо практичні навички у галузі надання домедичної і першої невідкладної допомоги, потрібні, як ніколи.

Читайте також. «Медичний спецзагін» із Тернопільщини відвіз бійцям на передову необхідне для доправки поранених (Відео)

Згідно із вимогами, серед 10 людей має бути хоча б один представник, який має сертифікат і вміє надати першу домедичну допомогу. Але для того, щоб на Тернопільщина цієї вимоги дотримувалася, потрібно докласти ще чимало зусиль. Проводити навчання є де - навчально-оздоровчий комплекс «Червона калина» Тернопільського державного медичного університету ім. І. Горбачевського, який розміщений у смт Дружба Теребовлянського району.

Голова ГО «Всеукраїнська рада реанімації та екстреної медичної допомоги»  Віталій Крилюк зазначив, що їхня громадська організація має значні напрацювання у галузі підготовки сертифікованих інструкторів. Зокрема, за сприяння організації, за останні три роки вишколи з надання домедичної допомоги пройшли близько 6 тисяч осіб з різних областей України. Тому ініціативу щодо залучення представників Тернопільщини до таких вишколів підтримують.

Наразі триває підготовка комплексу вишколів, які б охопили різні категорії населення області. Над цим працюють структурні підрозділи обладміністрації.

Софія Левицька