Матіос зробив “сенсаційну” заяву про “Правий сектор” і звинуватив МВС у бездіяльності

Матіос АнатолійГоловний військовий прокурор України звинуватив МВС та Нацполіцію у тому, що в Україні досі не роззброєні формування, які створились як добровольчі батальйони, а нині є, за юридичною термінологією, НЗФ.

Як заявив в інтерв’ю “Громадському радіо” Анатолій Матіос, єдиним такий добробатом в Україні досі є “Правий сектор”.

“За всіма юридичними конструкціями, ознаками і відповідо до української Конституції,  ДУК “Правий сектор” є, якщо сухою і юридичною мовою, незаконним озброєним формуванням на території держави. У нас єдиний добровольчий батальйон, хто за два роки не визначився він над державою чи з правом застосування монополії держави у вигляді зброї на всій території – ДУК “Правий сектор”, – сказав головний військовий прокурор України.

При цьому він визнав героїзм ДУК "ПС" у війні на Донбасі, але зазначив, що прикриватись цим у скоєнні злочинів бійці "ПС" права не мають.

"Я можу на коліна стати при згадуванні прізвищ усіх загиблих з "Правого сектору", які загинули в ДАПі, Пісках, Авдієвці, Волновасі, Дебальцевому. Це – герої, еліта нації. Це надзвичайні патріоти держави. Але використання патріотів у політичних цілях без означених державницьких позицій – це розвал підвалин держави. Ми бачили Мукачево. Зараз дуже неоднозначний Драгобрат. З розколом суспільства.

... Не має ніхто права на монополію сили без імені держави. Хочеш виступати від імені держави? Інтегруйся, призивайся, приймай присягу й роби, а не ставай у тил.

Якщо ми не будемо підміняти поняття й не будемо прикривати загальнокримінальний злочин патріотизмом, тоді в нас усе буде добре. А якщо почнемо закривати на це очі, то в Україні наступить хаос", - підкреслив Матіос.

Назипитання, чому досі Україна закривала на це очі і хто може роззброїти зараз "Правий сектор", головний військовий прокурор підкреслив, що це - зона відповідальності саме органів внутрішніх справ.

"Почитайте Google. Там чітко прописано. За роззброєння незаконних парамілітарних озброєних угрупувань на території України відповідає Міністерство внутрішніх справ. На даний момент це 120 тисяч озброєних працівників поліції, які зараз переатестовуються й не розуміють, чи будуть вони працювати, чи ні...

Є міністерство як державна інституція і політична відповідальність міністра. Я рахую, що на цей момент міліція внаслідок недосконалої реформи без створення перехідного етапу між старим і новим повністю втратила контроль над станом злочинності в державі.

Зрозумійте, відбулась реформа. І питання наглядового органу в прокуратурі вже відсутнєо півтора року. У нас вакуум, і кожен "вариться на своїй відповідальності". Ви живете стереотипами старого законодавства. Воно змінилося", - заявив головний військовий прокурор України Анатолій Матіос.