Масові обшуки, вилучено 0,5 млн доларів: нардепа підозрюють в розкраданні державного підприємства

8f4102a-onischenko-485

У корупційних схемах щодо “Укргазвидобування” були задіяні 20 осіб, організатор – народний депутат Олександр Онищенко.

Про це на брифінгу заявили голова НАБУ Артем Ситник та керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький, повідомляє Українська правда.

“Обшуки відбулися у Львові, Дніпрі, Києві – вилучено півмільйона додарів, і відбувається арешт майна учасників угрупування. 10 людей з угрупування уже затримано”, – сказав він.

У свою чергу очільник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявив, що провадження розслідується за ознаками злочину – привласнення державного майна у особливо великих розмірах і організація злочинного угрупування.

Читайте також: Газовий інтерконектор між Україною і Польщею почнуть будувати в 2017 році

За його словами, у 2013-2016 роках низка фірм здійснювали розкрадання коштів “Укргазвидобування”.

“З 2013 року вони стоворили злочинну організацію, куди входило більше 20 службових осіб, в тому числі “Укргазвидобування”, – зауважив Холодницький.

Він повідомив, що вранці передав в ГПУ подання про позбавлення народного депутата із “Волі народу” Олександра Онищенка недоторканності.

“Зранку мною було підготовлено і направлено в 9.45 ранку в приймальню генпрокурора подання на притягнення організатора схеми пана Онищенка, схему він активно просував в часи Януковича і після Революції гідності”, – зазначив Холодницький.

Він наголосив, що підписати подання має право в.о. генерального прокурора, поки Луценко у відрядженні.