Масова загибель українських військових полонених в окупованій РФ Оленівці: перші дані (Відео)

Обгоріла будівля колонії в Оленівці, в якій загинули українські військові полонені. Фото – скріншот з відео

Російські окупанти навмисно знищили приміщення з українськими полоненими, щоб приховати військові злочини Росії.

Таку офіційну заяву після повідомлення Росії про загибель вранці 29 липня 53-х українських полонених у виправній колонії окупованої Оленівки на Донеччині зробив Генштаб ЗСУ.

“Збройні сили російської федерації здійснили прицільний навмисний артилерійський обстріл виправної установи в населеному пункті Оленівка Донецької області, де утримувалися, зокрема, і українські полонені. Російські окупанти таким чином переслідували свої злочинні цілі: звинуватити Україну у скоєнні “воєнних злочинів”, а також приховати тортури над полоненими і розстріли, які здійснили там за наказами окупаційної адміністрації та командування зс рф”, – заявив Генштаб ЗСУ.

Українське командування наголосило: звинувачення в начебто обстрілі Збройними силами України Оленівки є безпідставною брехнею Кремля з намаганням дискредитувати ЗСУ: "За інформацією командувача Ракетних військ і артилерії Командування Сухопутних військ ЗС України, по району населеного пункту Оленівка Збройні Сили України ракетних і артилерійських ударів не завдавали".

Засновник полку "Азов" Андрій Білецький заявив, що бійці "Азова" знайдуть і покарають всіх російських винуватців загибелі їх побратимів-оборонців "Азовсталі".

"Цієї ночі росіяни вбили частину полонених азовців. Російське командування обставило масове убивство полонених як дії української армії. Бійці полку були переведені в окрему будівлю. Була проведена пропагандистська робота - знятий людоїдський фільм про "Азовсталь". Ми збираємо інформацію про жертв і конкретних виконавців цього воєнного злочину. Вже очевидно, що це був заздалегідь спланований акт країни, для якої невідоме поняття офіцерської честі, а тим більше - дотримання Женевських конвенцій, правил, законів та звичаїв війни. Росія не змогла перемогти "Азов" у чесному бою, тому намагається нас знищити віроломством.

Я, від імені Азовських підрозділів, оголошую полювання на кожного причетного до масового убивства. Понесе відповідальність кожен рядовий виконавець і кожен організатор незалежно від посади та місця перебування", - наголосив Андрій Білецький.

Все, що наразі відомо про сьогоднішню масову загибель українських військових полонених в окупованій РФ Оленівці, - у відео Апостроф TV.