Машовець про взяття ЗСУ Новоолександрівки: “Ситуація в районі Попасної ще зовсім не закінчилась”

Костянтин Машовець
Костянтин Машовець

Взяття під контроль українською армією села Новоолександрівка у “сірій зоні” під Попасною є правильним як з тактичної, так і зі стратегічної точки зору. Так вважає координатор «Інформаційного спротиву» Костянтин Машовець.

Військовий експерт на своїй сторінці у Фейсбук зробив докладний аналіз ситуації у контексті змін на Луганському фронті.

Як вважає Костянтин Машовець, взявши під контроль Новоолександрівку, українські військові убезпечили свої передові позиції на північний схід від Новозванівки у бік Попасної від постійних обстрілів бойовиків, які ті вчиняли з Новоолександрівки і її околиць.

Читайте також: «Ми вже міцно вчепилися», — бійці ЗСУ відібрали в окупантів кілька кілометрів Донбасу (Відео, Мапа)

Крім того, що важливіше, українські військові тепер можуть думати про взяття під вогневий контроль стратегічної для бойовиків траси і влаштувати окупантам біля Калинового-Борщеватого аналог “промзони Авдіївки”, припускає Костянтин Машовець.

Читайте також: У бойовиків істерика через взяття українськими військовими села на Луганському фронті (Відео)

Як заявляє військовий експерт, перед бійцями ЗСУ відкриваються перспективи на окупований Первомайськ.

Читайте також: Бійці ЗСУ відкрили секрет спецоперації із взяття Новоолександрівки (Відео)

ІА “7 Днів-Україна” подає аналіз Костянтина Машовця повністю без купюр, зберігаючи неповторний стиль автора:

ф1ф2

З приводу Новоолександрівки…

Це як раз той випадок, коли “тактичне поліпшення позицій” повністю виправдане…

Поясню. Мова йде про ділянку фронту в районі Попасної, яка впритул прилягає до лівого флангу Світлодарської дуги. Більше того, звідти “через 2 поля” видно околиці Первомайська, а саме його південно-західну частину.

При дуже багатій фантазії, якщо подумки припустити, що в районі Новоолександрівки можливо приховано заздалегідь розгорнути відповідні сили та засоби, то справа прориву до важливого в оперативно-тактичному відношенні перехрестя доріг в Первомайську біля паливної заправки ОККО буде здаватися не занадто складною справою.

І навіть, більше того, гіпотетичний прорив українських підрозділів до Калинового-Борщеватого цілком може в такому випадку здійснити ефект “авдіївської промзони” (бо важлива для бібізянок дорога Т0504 опиниться під вогневим впливом українських військ).

Є ще два моменти, відповідно до яких поліпшення позицій українськими військами в районі Новоолександрівки є повністю виправданим і доречним.

– Користуючись тим фактом, що до Новоолександрівки, яка до цього знаходилась у “сірій зоні” та згідно з Мінськими “домовленостями” мала бути під контролем українських військ, але не була такою, а по місцевих балках та лісосмугах існує дуже зручний підхід до неї з боку приматів, орки використовували це селище як зручні вогневі позиції, з яких дуже класно “кошмарити” було наші передові позиції на північний схід від Новозванівки у бік Попасної. Тут неодноразово фіксувалися важки міномети (120-мм), іноді прилітало навіть зі ствольної артилерії (при цьому коректувальники явно працювали саме з Новоолександрівки). Тому зайняти це селище і позбавити обдроченців можливості кошмарити наші передові позиції біля Новозванівки треба було обов’зково.

– Ще одним моментом є суттєве підсилення орками свого первомайского угрупування саме на південно-західному напрямку. Нагадаємо, наша група “ІС” протягом грудня-січня неодноразово фіксувала появу груп піхоти та бронетехніки (обсягом до посиленої роти включно) орків південніше дороги Т0504 між Калиновим та Первомайськом. Більше того, вони там ще з осені щось дуже активно копали і облаштовували. В цьому сенсі наявність нічийної ділянки місцевості із цілим селищем, в яке орки регулярно навідувалися для провокацій проти наших військ, було для них також дуже зручним,адже дозволяло приховано зосереджувати досить значні сили та засоби, причому робити це на досить важливому в оперативно-тактичному розумінні напрямку (в разі прориву вато-гоблінів до Попасної наше угрупування на “дузі” ризикувало повторити долю Дебальцевського “сектору”, адже виводило бібізянок прямо до околиць Бахмута). Треба було позбавити орків цих “зручностей” для гіпотетичної підготовки такого роду дій.

Зважаючи на все вище викладене, думаю, ситуація в районі Попасної ще зовсім “не закінчилась”. Адже керманичі цього орочого стада, цілком розуміють наслідки та значення зайняття українськими військами Новоолександрівки для всього лівого флангу СтаКановського угрупування 2-го АК Луганди.