Марині Порошенко на Тернопільщині подарували ляльку-мотанку

лялька-мотанка, яку вручили Марині Порошенко.
лялька-мотанка, яку вручили Марині Порошенко.

Дарунок дружині Президента передали під час її відвідин печери “Кришталева”, що знаходиться у селі Кривче Борщівського району.

Оригінальну ляльку-мотанку, виготовлену у стилістиці борщівського костюма, змайструвала відомий майстер народної творчості Катерина Бутовська із Більче-Золотого того ж району.

Майстриня виготовила вісімдесяти сантиметрову мотанку всього за один день. Катерина Афанасіївна Бутовська не лише уміла майстриня, але й колекціонерка старожитностей, відома поетеса, авторка низки поетичних збірок. Жінка закохана у народне мистецтво, вишивку. Має чималу колекцію авторських ляльок, які часто демонструються на різних фестивалях і виставках. Пані Катерина довгі роки працювала  вчителем української мови і літератури У Більче-Золотецькій загальноосвітній школі, зараз на заслуженому відпочинку.

Марина Порошенко також з цікавістю оглянула етнографічну експозицію, яку для неї підготували працівники відділу культури, туризму і релігій РДА із ляльками-мотанками іншої відомої майстрині  Ірини Харатін зі Скали-Подільської. Цікаву екскурсію лабіринтами казкової печери провела для гості екскурсовод Надія Семенюк. А музиканти ансамблю скрипалів «Гармонія» Борщівської школи мистецтв просто у печері виконали низку класичних мелодій,  чим неабияк здивували усіх присутніх.   На Борщівщині  Марині Порошенко вруили також книгу Людмили та Олексія Покусінських «Борщівська народна сорочка: Матеріали. Крій. Техніки шитва. Колекція Борщівського краєзнавчого музею» і запросила її на свято «В Борщівському краї цвітуть вишиванки», яке традиційно проходить у вересні.

Катерина Бутовська - майстер народної творчості з Тернопільщини.
Катерина Бутовська – майстер народної творчості з Тернопільщини.