Маріупольські бійці в шоці від ділянок, які їм виділила місцева влада

15631358_1245874558840823_2070336515_o_729x547Земельні ділянки знаходяться на болотах. Мер переконаний, що нічого страшного в такому “подарунку” немає. Він, мовляв, і сам в будинку без каналізації виріс, повідомляє Депо. Донбас.

У приморському місті більше 300 бійців чекають на заслужену ділянку землі під будівництво будинку. Проте у влади виявилося дивне розуміння того, де саме повинні жити люди, які віддали сили та здоров’я на захист держави.

Перші у черзі  учасники бойових дій отримали земельні ділянки, але коли дізналися, де саме, їх обуренню не було меж. До фактичного оформлення права власності  залишається кілька місяців. Оформити документи міська влада пообіцяла АТОшникам до березня.

Читайте також: Сепаратисти так спішили покинути свої позиції, що загубили документи

64 ділянки по вулиці Пейзажній, що у мікрорайоні “Східний”,  серед претендентів розіграли у вигляді лотереї. Щоб претензії попередити. Проте не вийшло.

Ані рабів, ані землі: Як влада Маріуполя видала бійцям АТО ділянки на смітнику і в болоті - фото 1

“Я виїжджала туди подивитись на цю землю. Там величезний яр та смітник. Як можна в такому місці ставити будинок? – Розповідає учасниця бойових дій Світлана. – Я навіть вагітна до сьомого місяця служила, мій чоловік досі на війні. І ось за це влада дає таке? Це просто ганьба!”

Ані рабів, ані землі: Як влада Маріуполя видала бійцям АТО ділянки на смітнику і в болоті - фото 2

Обурена жінка навіть не стала брати участь в розіграші ділянок і номерок з лототрону не витягувала.  “Я буду чекати на землю на іншій території. Від цієї просто відмовлюсь”, – ображено зітхає вона.

Вона не єдина, хто  мріяв не про таку територію для свого майбутнього будинку.

“Я просто ще не бачив в реальності тієї ділянки. Якщо там все дійсно настільки погано, відмовлюсь. Аби зводити будинок, ділянка як мінімум має бути рівною. А судячи з карти, нам тут пропонують яр”, – говорить учасник бойових дій Ігор.

Читайте також: На Донбасі піймали непростого бойовика

“Знаєте, я виріс у селі, і дуже хочу свій приватний будинок. Дітей вже маю, а ось будинок треба будувати, і дерево саджати у землю, а не в бетон. Звичайно, біля житла кожен захоче щось посадити. Я вже не кажу про город, хоча б просто декоративні дерева. А для цього чорнозему має бути не менше 70-80 сантиметрів. Бо інакше нічого не вийде. Буду дивитися, яка ділянка, радитися з родиною. Але якщо вона дійсно не придатна для будування і засаджування, буду відмовлятись”, – каже Іван, який витяг з лототрону номер зазначеної на карті ділянки.

Ані рабів, ані землі: Як влада Маріуполя видала бійцям АТО ділянки на смітнику і в болоті - фото 3

Незважаючи  на нерівний рел’єф, управління земельних відносин Маріупольського міськвиконкому запевняє, що сам яр не ділили, аби віддати під будівництво.  На представленій схемі ділянки розташовані між проїзною частиною вулиці та яром і вже після нього. Яр немов розділяє майбутнє містечко на дві частини.

Ані рабів, ані землі: Як влада Маріуполя видала бійцям АТО ділянки на смітнику і в болоті - фото 4

Та навіть у такому випадку, питання  чи не почнуть зведені тут будівлі з часом зсуватись через такий рел’єф, залишається відкритим.

Ще 21 ділянка, яка намальована на карті по вулиці Пейзажній, зараз для виділення учасникам бойових дій недоступна. Ця територія ще кілька років тому здана в оренду приватному підприємцю на 49 років. Зараз це територія Новоазовського району. Коли її розподілять між претендентами, міська влада не уточнює.

Аби перевірити стан скандальної території, вирушаємо на місце. З одного боку вулиці Пейзажної тут приватний сектор. З іншого – Українська православна церква київського патріархату, а за нею смітник, призначений для видачі. Окрім куп будівельного сміття, на цій території залишився фундамент недобудовного будинку для людей похилого віку, який демонтовували.

Ані рабів, ані землі: Як влада Маріуполя видала бійцям АТО ділянки на смітнику і в болоті - фото 5

Уздовж яру розташовані лінії електропередач, які у разі будівництва можуть залишитись просто над будинками.

Ані рабів, ані землі: Як влада Маріуполя видала бійцям АТО ділянки на смітнику і в болоті - фото 6

Міська влада обурених учасників бойових дій заспокоює і обіцяє що територія дістанеться їм не в такому стані. “Ми беремо на себе зобов’язання прибрати сміття та підвести до цих ділянок необхідні комунікації”, – запевняє маріупольський міський голова Вадим Бойченко. Ще він наголошує, що незважаючи на те, що розташовані ці ділянки не в центрі міста, тут є дитячі садки, школи, крамниці у пішій доступності.

Ані рабів, ані землі: Як влада Маріуполя видала бійцям АТО ділянки на смітнику і в болоті - фото 7

Міський голова Бойченко підкреслює, що Маріуполь дуже обмежений у площі доступної території. Втім, цей випадок – не перший, коли АТОшникам пропонували будувати житло на смітнику.

У березні цього року це питання вже розглядалось. Тоді учасникам бойових дій запропонували землю у поймі ріки Кальміус.

“Землю вирішили дати на місці полігону сміття – найбільшому у Приазов’ї у поймі Кальміусу. Там проходить залізниця між аглофабрикою і меткомбінатом “Азовсталь” і кілька ЛЕП. Плюс поряд завод “Азовбетон”. На “закуску” – це місце ще й болотисте. Ані каналізаційних, ані водних, ані газових магістралей поблизу нема.  Коли народ почав обурюватись, мер Бойченко сказав наступне: “А то нічого! Я сам в домі без каналізації виріс! А місце хороше!” Піднявся галас, питання відклали на наступні сесії”, – розповідає громадський активіст Вадим Джувага.

Територія по вулиці Пейзажній була визначена для виділення під житлове будівництво ще згідно генерального плану міста у 2012 році.  Тодішня міська влада планувала розташувати тут котеджне містечко. Втім територія так і простояла засмічена до 2016 року, коли прийняли рішення про надання цієї землі у власність учасниками бойових дій.

Навесні 2017 року управління земельних відносин Маріупольського виконкому  обіцяє на тільки закінчити усі процедури з оформлення ділянок по вулиці Пейзажній, але й розіграти нові.

“Наступний етап – розіграш землі у мікрорайоні “Бригантина” та селищі Садки. Але зазначена територія на  “Бригантині” поки що перебуває в оренді”, – каже начальник управління Дмитро Титов.

Титов також запевнив, що у разі відмови від виділеної ділянки учасник бойових дій не втрачає права отримати землю на іншій території. Він перейде до розіграшу ділянок наступного разу в іншому районі згідно черги.

Ще майже 300 осіб ще чекають своєї черги, управління земельних відносин приймає нові заявки.