“Маріонеткове шоу”, – Президент України про самопроголошену Захарченком “Малоросію”

ф1Ніякої “Малоросії”, як і “Новоросії” на території України бути не може, це все – чергові маніпуляції Кремля. Про це заявив Президент України.

“Маріонеткове шоу”, – так Петро Порошенко прокоментував заяву, озвучену сьогодні так званим “главою ДНР”.

Під час візиту в Грузію на прес-конференції Петро Порошенко нагадав, що так звані “глави” самопроголошених “ДНР” і “ЛНР” – це зовсім не самостійні політичні фігури, а маріонетки Москви, повідомляє прес-служба Президента України.

Читайте також: В окупантів Донбасу знову загострення — Захарченко заявив про створення нової «держави» (Відео)

«З початку військової агресії проти моєї нації метою РФ було поділити Україну на частини. Проект Новоросії включав 9 регіонів України. Цей проект повністю зазнав краху», – зазначив Президент Петро Порошенко на прес-конференції в Грузії, відповідаючи на запитання журналістів.

Він зазначив, що військові сили України зупинили російську агресію на лінії зіткнення. Президент нагадав, що коли був обраний Главою Української держави значна частина Донбасу була окупована, а українські військові влітку 2014 року звільнили дві третини Донбасу, зокрема Слов'янськ, Краматорськ, Сєвєродонецьк, Лисичанськ тощо.

Читайте також: Ходаковський підтвердив, що заява Захарченка про «Малоросію», — справа рук кремлівських політтехнологів

«Ви маєте розуміти, що Захарченко, Плотницький - це не політичні фігури, це - маріонеткове шоу, яке транслює меседжі, отриманні з Росії», - додав Глава держави.

Президент підкреслив, що Мінські угоди є унікальними. Грузія, на жаль, не має підпису Росії під зобов'язаннями вивести війська, припинити вогонь, звільнити заручників, забезпечити доступ місії ОБСЄ на окуповані території тощо.

Читайте також: Самопроголошена «ЛНР» нічого не знає про проголошену Захарченком «Малоросію»

«Три роки весь світ не карає, а мотивує Росію сісти за стіл переговорів. Росія намагається шантажувати небезпечним визнанням незалежності так званих донецьких та луганських республік за абхазьким сценарієм. Але чи народ окупованої Абхазії дійсно щасливий? На мою думку, там гуманітарна катастрофа», - зазначив Президент. В той же час , за словами Петра Порошенка, Грузія проводить успішно реформи. «Така сама ситуація і в Україні. Ми маємо гуманітарну кризу на окупованих територіях, високий рівень безробіття, катастрофічну ситуацію в охороні здоров'я та освіті», - розповів Глава держави.

Читайте також: На заяву Захарченка про «Малоросію» зреагував Начальник Генштабу ЗСУ

Петро Порошенко впевнений, що лише єдиний вихід із ситуації - імплементація Мінських домовленостей, вивід російських військ та артилерії. «Ми сподіваємось на реінтеграцію Донбасу та Криму і відновлення українського суверенітету над цими територіями», - наголосив він.