Командувач ВМС України розповів, як ЗСУ провалили місію крейсера “Москва” у війні РФ проти України (Відео)

Командувач ВМС ЗС України віцеадмірал Олексій Неїжпапа – скрінот

Крейсер Чорноморського флоту РФ “Москва” українські військові знищили, як тільки отримали озброєння, здатне уразити цей корабель, – ракети “Нептун”.

Про це в інтерв’ю, опублікованому Генштабом ЗСУ, заявив Командувач ВМС ЗС України віцеадмірал Олексій Неїжпапа.

“Треба дотримуватись правил протипожежної безпеки. На кораблі живучість – це найголовніше”, – згадав Командувач ВМС України заявлену Росією офіційну “причину” загибелі крейсера “Москва” 13 квітня цього року.

Неїжпапа наголосив, що цей крейсер - "убивця авіаносців", призначений для виконання завдань на просторах океанів. Його у рамках підготовки до війни проти України Росія спеціально перекинула для підсилення угрупування своїх кораблів у Чорному морі. Не дати Повітряним силам України завдавати ударів по кораблях Чорноморського флоту РФ - таким було завдання, яке російське командування ставило перед крейсером "Москва".

"Призначення його було - закрити небо над своїм з'єднанням від Повітряних сил ЗСУ", - пояснив український віцеадмірал.

Це завдання флагман Чорноморського флоту успішно провалив, ставши мішенню українських військових.

"У Чорному морі такому кораблю робити нічого. Ну от вони його втратили", - констатував Неїжпапа знищення українськими військовими крейсера "Москва" ВМС Росії.

Читайте також: ЗСУ вперше підтвердили удар по “вишках Бойка” і опублікували раніше секретні дані знищення крейсера “Москва” і спецоперації звільнення Зміїного (Відео)

Більше подробиць про бої у Чорному морі з початку війни - у повній версії інтерв'ю Командувача ВМС України Олексія Неїжпапи.