Маломуж пояснив, чому війська ЗСУ взяли Луганськ, а потім з вийшли з міста (Відео)

Маломуж КП дужеУкраїнській армії довелося залишити Луганськ, бо туди перемістились бойовики, яких випустили зі Слов’янська влітку 2014 року, а команди на знищення бойовиків на марші не надійшло.

Про це в ефірі програми “HARD з Влащенко” на телеканалі ZIK сказав колишній голова Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж.

“Така ситуація була не тільки в Луганську, але й в інших містах. Коли ми займали ці міста, тоді проводилась робота керівництвом СБУ і України, як вчинити з бойовиками, які захопили місто. Наприклад, йде мова про Гіркіна у Слов’янську, якого домовилися випустити з міста, хоча на марші треба було його затримати і розстріляти”, – вважає Микола Маломуж.

За його словамами, керівництво української спецслужби і та іншиих силових відомств України не було готове дати наказ арештувати бойовиків, які тікали до Луганська і Донецька.

“Була концепція в.о. президента, СБУ про те, що давайте ми їх випустимо і вони добровільно звільнять Слов’янськ. На мою думку, треба було їх арештувати в процесі переміщення до Луганська і Донецька, як пропонувалось тоді керівникам. Але цього не було зроблено, бо на рівні керівництва СБУ не були готові до цього”, – заявив генерал армії.

Кінець травня 2014-го
Українські бійці були вже так близько… Кінець травня 2014-го

Колишній Голова Служби зовнішньої розвідки України в інтерв’ю говорив і про нинішній стан відомства, яке колись очолював, і про ситуацію з Саакашвілі, і про вбивство  шляхом теракту полковника розвідки Максима Шаповала і про ще чимало іншого.