“Мала зарплата у міністра?” – чи буде альтернатива

Фото з вільних джерел
Фото з вільних джерел

Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет підтвердив, що міністри та їх заступники хочуть одержувати більше, ніж зараз.

Про це він сказав в інтерв’ю одному з телеканалів, повідомляє ZN.UA.
“Я вам можу сказати – насправді, зараз серед міністрів і заступників міністрів багато розмов іде про те, що вони просять більшу зарплату, офіційну зарплату, звичайно, тому що насправді багато з них прийшли з приватного сектора. Вони бачать, що в приватному секторі вони могли б отримувати там, я не знаю, в 10-20 разів більше, ніж зараз. І їм дійсно складно підтримувати свої сім’ї. На жаль, не у всіх міністрів є така фінансова подушка, як у мене, наприклад, у деяких інших колег. Тому це дійсно у нас досить такі складні дискусії”, – сказав Дубілет.
За його словами, ситуація складна, адже з одного боку є конкретні люди, яких треба залучити в урядову команду, але вони не можуть піти на ту зарплату, яка є у держсекторі. З іншого боку, додав міністр, підвищити їм зарплату також неможливо, оскільки на рівні мінімальних зарплат це буде виглядати погано. Відповідаючи на запитання про себе, Дубілет зазначив, що витрачає приблизно 3-5 тисяч доларів на місяць, з яких 2,5 тисячі йде на оренду квартири. За його словами, його зараз “годує Монобанк”, який росте шаленими темпами”.

Раніше міністр юстиції Денис Малюська заявив про те, що не зможе довго працювати за 29 тисяч гривень, саме стільки отримав міністр у листопаді разом з премією та надбавками. За його словами, раніше його сім’я жила на 100 тисяч гривень в місяць. Після скарг на низьку зарплату підвищили виплати міністру розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофію Милованову. У листопаді міністр отримав 236 тисяч гривень. Крім того, Верховна Рада дозволила поміничкам та радникам депутатів поєднувати кілька робіт та вести бізнес. Відзначимо, що в бюджеті на 2020 рік українцям пропонують підвищити мінімальний прожитковий мінімум на 162 гривні за рік – до 2189 гривень.