Макрон пообіцяв збільшити постачання зброї Україні

Макрон після телефонної розмови 19 лютого 2022 року, в ході якої намагався переконати Путіна відмовитись від вторгнення в Україну. Фото – сайт Президента Франції.

Президент Франції Еммануель Макрон пообіцяв президенту України Володимиру Зеленському виділити додаткову зброю в найближчі дні.

Про це йшлося у телефонній розмові двох лідерів у вівторок, сказано в заяві Єлисейського палацу, повідомляє “Європейська правда“. 

Макрон підтвердив, що постачання зброї з Франції "продовжуватимуться та посилюватимуться в найближчі дні та тижні, як і постачання гуманітарної допомоги".

Макрон також заявив, що заявка України на членство в Європейському Союзі буде розглянута під час засідання саміту ЄС в червні. Розгляд заявки буде ґрунтуватися на думці, яку висловить Європейська комісія, і "в дусі, висловленому на саміті у Версалі всіма державами-членами, які заявили, що Україна є частиною європейської сім’ї", сказано у повідомленні палацу.

Також президенти обговорили гарантії безпеки, які Франція може надати Україні в рамках міжнародної угоди для забезпечення поваги суверенітету та територіальної цілісності країни.

Зеленський і Макрон також обговорили питання евакуації захисників із заводу "Азовсталь", а також "виклик для продовольчої безпеки та можливі шляхи експорту українського зерна, від якого залежить харчування значної частини світу".

За словами палацу, телефонна розмова двох президентів тривала годину 10 хвилин і була довгою та змістовною.