“Мак-2014”: у Бучацькому районі на одній грядці нарахували 2335 рослин маку

макБільше сотні фактів вирощування незаконних посівів снодійного маку та конопель дільничні інспектори задокументували з початку проведення на Тернопіллі операції «Мак-2014».

Про це повідомили у Секторі зв’язків з громадськістю УМВС в Тернопільській області 23 липня.

Читайте також. На Тернопіллі розкрили всі цьогорічні випадки тяжких тілесних ушкоджень і зґвалтування

– Найбільше грядок із нарковмісними рослинами виявили на Кременеччині – аж п’ятнадцять, – повідомив начальник відділу дільничних інспекторів обласної міліції Олександр Розпутній. – У Бережанському та Бучацькому районах задокументували по десять фактів.

Більшість правопорушень правоохоронці кваліфікували ч. 1 ст. 310 ККУ – «незаконний посів або незаконне вирощування снодійного маку в кількості від ста до п'ятисот рослин чи конопель у кількості від десяти до п'ятдесяти рослин».

Читайте також. На Тернопіллі стало більше навмисних вбивств, крадіжок авто і шахрайств (Фото)

Решту – за ч. 2 цієї ж статті – «незаконний посів або незаконне вирощування снодійного маку чи конопель особою, яка була засуджена за цією статтею чи яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статтями 307, 309, 311, 317 цього Кодексу, або вчинені за попередньою змовою групою осіб з метою збуту, а також незаконний посів або незаконне вирощування снодійного маку в кількості п'ятисот і більше рослин чи конопель у кількості п'ятдесят і більше рослин».

Днями чималу грядку із нарковмісними культурами дільничні виявили на Бучаччині. На присадибній ділянці жительки села Космирин правоохоронці нарахували 2335 рослин маку. Жінка каже, що урожай планувала зібрати лише для власних потреб. Однак намір зекономити на купівлі маку для пиріжків і куті, обернувся проблемами із законом.