Майже 200 тис. га української землі обробляють резиденти Росії — дослідження Опендатабот

Загальна площа сільськогосподарських земель в Україні становить понад 42 млн гектарів. Із них майже 200 тис. гектарів орендують, або мають у власності резиденти Росії.

Про це повідомляє сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів — платформа для роботи з відкритими джерелми «Опендатабот».   

За даними платформи 26 750 ділянок в оренді і 1002 — у власності таких компаній, у яких принаймні один із засновників — громадянин Росії. Загальна площа таких ділянок: понад 160 тис. гектарів в оренді і 32 тисячі гектарів у власності. Отже площа ділянок, що орендуються або належать таким компаніями, становить близько 0,5%.

Найбільше ділянок у таких компаній в оренді, як дослідили в Опендатабот, у ПАТ «Фрідом Фарм Інтернешнл» — 3196, ТОВ «Агрофірма «Червоносільська» — 2755, ТОВ «Агрофірма «Червоносільська» — 2140.

Найбільше у власності — у ТОВ «Пектораль К» — 339 ділянок, ПСП «Лутовинівське» — 66, ТОВ «Гольф Віжн Украйна» — 49.

 Опендатабот відзначив кожну ділянку землі, що належить або орендується цими компаніями. Для того, аби перевірити земельну ділянку, можна зайти на  https://opendatabot.ua/l/ і ввести її кадастровий номер.

Раніше Опендатабот перевірив дані з Єдиного державного реєстру й підрахував кількість активних компаній, серед власників, засновників або ж кінцевих бенефіціарів яких є хоча б один громадянин або резидент Російської федерації чи республіки Білорусь. На 24 лютого цього року таких компаній було 16 896.