Майже 14 тис. жителів Тернопілля у 2014-му вперше поставили діагноз “гіпертонічна хвороба”

МатюкУперше діагноз “гіпертонічна хвороба” цьогоріч встановили 13944 жителям Тернопільщини, переважає – сільське населення (54%).

За час дії пілотного проекту (актуально на 19 листопада – прим.) хворим виписали 179853 рецептів на часткове відшкодування вартості лікарських засобів, отоварили 136172 рецепти, відпустили лікарських засобів – на 2 636 900 грн.

Читайте також. На Тернопіллі 147 дітей народилося від ВІЛ-інфікованих матерів (Відео)

Про це повідомила під час міжрегіональної науково-практичної конференції “Інновації медичної науки – в практику сімейного лікаря” головний спеціаліст – терапевт департаменту охорони здоров’я Тернопільської обладміністрації Лариса Матюк. Інформувала про захід прес-служба департаменту охорони здоров’я Тернопільської ОДА.

Доповідаючи про “Реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою у 2014 році” на Тернопільщині вона зазначила, що, за статистичними даними, на Тернопільщині – 268080 хворих на гіпертонічну хворобу, що становить 25,1%, в тому числі у сільській місцевості – 23,3% (139 663 осіб). На область цьогоріч спрямували кошти – 371 100 грн. Загалом, за 11 місяців 2014 року отримали за субвенцією – 2 636 900 грн. Їх використали у повному обсязі.

Читайте також. Піднялася температура, ломить тіло, болить голова? Сидіть вдома і викликайте лікаря, радять тернополянам (Відео)

За словами обласного терапевта, на Тернопільщині у проекті задіяні 450 точок реалізації лікарських засобів, 99 аптечних закладів різних форм власності. Уже є 596 лікарів, які виписують рецепти на лікарські засоби у 215 закладів охорони здоров’я. Тобто така кількість медиків щоденно займається впровадженням реалізації пілотного проекту та конкретно з кожною хворою людиною проводить роз’яснювальну роботу щодо доступності та здешевлення гіпотензивних препаратів.

Департамент охорони здоров’я Тернопільської ОДА постійно працює над покращенням механізму відшкодування коштів гіпертонікам: проводить організований щодекадний моніторинг за випискою рецептів в розрізі найменувань лікарських засобів; щотижневий моніторинг за випискою рецептів у закладах охорони здоров’я Тернопільщини; щоденний моніторинг за використанням коштів субвенції з державного бюджету та кількості відпущених лікарських засобів пілотного проекту.

Читайте також. Тернопіль: переважають серед хворих на грип чи ГРВІ – діти (Відео)

– Метою пілотного проекту є вирішення, передусім, одних із головних завдань – зниження вартості препаратів для лікування артеріальної гіпертензії та збільшення кількості хворих на гіпертонічну хворобу, які, власне, не займаються самолікуванням, а постійно приймають ефективні гіпотензивні препарати за рекомендацією лікаря, – каже Лариса Матюк.

Довідково. Основні перспективи, на які орієнтується реалізація Пілотного проекту у 2014 році: зниження рівня смертності від серцево-судинних захворювань в працездатному віці (від 20 до 65 років) на 10-20%; зменшення кількості інсультів не менше ніж на 20% і зменшення кількості викликів швидкої через гіпертонічний криз на 20-25%.

Софія Левицька