Маєте трохи гривень – купіть щось із меблів чи техніки, радить економіст (Відео)

курсВ умовах швидкого падіння курсу гривні фахівці радять купувати товари, які ще не подорожчали.

Поки що ціни різко підніматися не будуть, прогнозує кандидат економічних наук Богдан Адамик. Якщо ж долар і далі ростиме, то ціни зростуть не тільки на імпортні товари, а й на вітчизняні. Хоча об’єктивних причин для знецінення гривні немає, наголошує економіст.

Одні із головних причин здорожчання іноземної валюти – спекулятивний попит, економічна нестабільність в Україні та спад економіки, що триває вже впродовж року. Тож, як українцям не “пролетіти” з гривнею? Про це запитали кореспонденти телекомпанії TV-4.

Читайте також. За сприяння НБУ з України виводять валюту – екс-міністр

– Українці занадто прив’язані до долара, – вважає Богдан Адамик. – І хоч зарплату отримують в гривнях, на ринку чи в магазині витрачають гривні, а заощадження нерідко зберігають в іншій валюті – доларах чи євро.

Це свідчить про недовіру людей до влади і держави, вважає пан Адамик. Адже, переводячи їх в іноземну валюту, українці так страхують свої заощадження.

– Враховуючи останні події, коли гривня щодня відносно долара та євро потрохи падає, люди, які зберігали заощадження не в національній валюті, виграють. Найкраще, – радить Богдан Адамик, – третину заощаджень зберігати в гривнях, третину – в доларах, а третину – в євро.

Гривневий депозит економіст рекомендує не знімати. Відсотки за договором, швидше за все, покриють “падіння” гривні. Ще один вихід, аби не “пролетіти” із заощадженнями в національній валюті, – витратити гроші на товари, які ще не подорожчали.

Читайте також. Долар може підскочити до 15 гривень – прогноз (Відео)

– Якщо люди мають гривні і не знають, що робити: чи бігти в обмінник і купувати дорогий долар по 9 і вище, то нехай подумають, – каже він. – Можливо, у них є відкладений попит на певні товари, які  вони хотіли б купити, наприклад, навесні-влітку. Дуже велику кількість цих товарів ще не переоцінювали – меблі, будівельні матеріали. Краще пройтися по крамницях, подумати і купити навіть ті ж імпортні товари, ціна яких ще – за курсом 8,2. Тоді людина реально виграє.

Читайте також. Падіння гривні зупинилося: Міжбанк закрився зниженням цін на долар

Підвищення курсу долара чи євро в Україні у людей зазвичай викликає паніку, каже Богдан Адамик. Але помилкою є спроби обміняти кровно зароблені гривні на долари в той час, коли курс впевнено наближається до 9 гривень. Краще зачекати, доки курс стабілізується.

– Економічних підстав для того, щоб було 9,5-10 грн за долар, як говорять деякі експерти, – немає, – додає Богдан Адамик. – Але розкрутити ринок, щоб зробити через три дні 10 гривень, – можна. Якщо ніхто не буде впливати, якщо Національний банк не буде вводити адміністративних обмежень, а навпаки, будуть на цьому спекулювати, то може бути і 10. Але економічних причин для цього немає. З великою долею ймовірності можу сказати, що, швидше за все, курс у найближчі дні повернеться до позначки 8,7-8,8, але ймовірність того, що він буде 8,2-8,3 – нульова.

Що відбувається з гривнею? Чи впливає майдан на ситуацію з валютою? Яка доля чекає гривню і як не втратити свої заощадження? Про це – в розлогому інтерв’ю з кандидатом економічних наук Богданом Адамиком у неділю, 9 лютого, в підсумковому випуску «Провінційний вістей».