Майдан у Тернополі стає безстроковим. Людей просять їхати на Київ (Відео, Фото)

P1220018-n– Зважаючи на події, які відбулися уночі – а на Майдані в Києві, як кажуть, уже загинули четверо людей, ми змінюємо формат нашого Майдану, – каже голова Штабу національного спротиву Тернополя Володимир Стаюра 22 січня. – Наше головне завдання сьогодні – допомогти Майдану у столиці…

Час інформаційних віче, які проводили у Тернополі щодня, – минув. Тепер Майдан, на думку чоловіка, має стати знову безстроковим. Тож на Театральному майдані знову встановлять бочки із дровами для обігріву пікетувальників. Готуватимуть для людей і чай.

Читайте також. “Не дозволимо розколоти нашу державу!” – голова Тернопільської облради Василь Хомінець

– Ми закликаємо людей їхати у Київ, – додає пан Стаюра. – Потрібні лікарі, медсестри. Окрім того, Майдану не завадить інша допомога – каски, бронежилети, теплі речі та гроші…

Записують охочих приєднатися до віче у Києві у наметі організаційного комітету. Людей відразу просять брати з собою теплі речі та засоби захисту. Хоча в загони самооборони їм вступати не змушуватимуть. Тим паче, ніхто нікого не буде відправляти на вул. Грушевського, де відбувається основне протистояння.

Читайте також. Увага! У Тернополі – мобілізація, відміна заходів, віче та автопробіг (Відео)

Додамо, що автопробіг, який планували у Тернополі проводити сьогодні, відмінили. Не відбудуться і кілька заходів, запланованих до відзначення Дня Соборності.

До речі, голова обласної ради Василь Хомінець дав доручення на знак жалоби за загиблими протестувальниками вивісити на комунальних установах обласної ради чорні стрічки. Перша ознака скорботи з’явилася на будинку, що на Грушевського, 8. - Є неприпустимим те, що у мирний час у центрі Європи під час мирних протестів гинуть люди, – вважає голова обласної ради Василь Хомінець. – Ці смерті молодих громадян України - втрата для усієї держави.

Окрім того, на сайті облради під обід 22 грудня оприлюднили заяву голови облради з приводу останніх подій у Києві.

pr1-n

Подаємо повний текст звернення.

Внаслідок протистояння на вулиці Грушевського в Києві вже загинули люди. Вважаю неприпустимим використання зброї проти мітингувальників.

Незабаром ми вшановуватимемо загиблих героїв Крут. Трагічний символізм викристалізовується сьогодні.Під час урочистого перепоховання на Аскольдовій могилі 18 загиблих під Крутами бійців Студентського куреня, яких вдалося знайти на полі бою та ідентифікувати, відбулася знакова подія. У ті хвилини, коли провозили домовини студентів перед Центральною Радою, де протягом року кувалась українська державність, з фронтону її будинку здерли російського орла як ганебний знак російської влади над Україною, символ неволі та рабства.

Як сказав тоді Михайло Грушевський: «Видно, можливість його здерти не давалась даремно, видно, вона не могла пройти без жертв, її треба було купити кров’ю. І кров пролили ці молоді герої». І нині жертвою, щоб позбутись теперішніх спроб повернути нас до російської тиранії, стала  кров молодих патріотів. Адже загиблий від куль юнак на питання, чому приїхав на Майдан, відповідав: “Це моє майбутнє теж. Мені жити у цій країні”.

Невже на  23 році незалежності України за її суверенність необхідно платити життям молодих людей?! Закликаю владу припинити злочинну війну із власним народом та без жодних передумов сісти за стіл переговорів – поки не пізно припинити кровопролиття та скасувати «драконівські закони»! Нехай сьогоднішній день – День Соборності України стане початком припинення насильства і повернення у мирне русло!".