Магазин у центрі купили майже за 2 млн грн – без аукціону (Відео)

магПриміщення колишнього магазину “Світоч” у центрі Тернополя уже давно простоює. Торги, по суті не відбулися, але новий власник уже є.

Читайте також. Реформа: податки і відповідальність скоро поділять по-іншому

У міській раді розповіли: попередньому користувачу відмовили у продовженні оренди через борги. Згодом, у серпні минулого року провели аукціон. Новий власник придбав приміщення за початковою ціною. Чому не відбулися торги,  пояснив журналістам Сергій Надал. Про це – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

Нагадаємо, магазин "Світоч" закрили ще у січні минулого року через борги попереднього орендаря. Досі приміщення пустує.

Читайте також. Тернополяни говорили про українських військових і нову владу

- 15 лютого 2013 року рішенням міської ради приміщення на бульварі Шевченка площею 518 кв. м затверджене до приватизації шляхом продажу на аукціоні. Уже 20 лютого це рішення опублікували в газеті “Тернопіль вечірній", а 11 березня управління обліку та контролю з використання комунального майна Тернополя попередило про це попереднього користувача, - розповідає міський голова Тернополя Сергій Надал. - Йдеться про ПП “Торговий дім Тернопіль”. Борг цього користувача в січні 2013 року становив 553 тисячі гривень. Його не сплачували більше як рік.

Згодом Київський суд (бо саме туди переїхало підприємство) зобов'язав попереднього користувача гроші до міської казни повернути. Для проведення процедури приватизації у виконавчому комітеті створили спеціальну комісію, яка провела конкурс з відбору експертів для проведення незалежної експертної оцінки. Експерти оцінили приміщення в 1894440 гривень.

Читайте також. У підозрілих осіб патрульні перевіряють документи (Фото)

Пройшла необхідна процедура рецензування оцінки. Згодом оголошення про аукціон розмістили в ЗМІ і на сайті міської ради. Тож 15 серпня “Універсальна товарна біржа” провела аукціон.

- За даними біржі, на аукціон надійшла лише одна заявка від товариства "Ресурс-Лімітед". Але такі об’єкти мають право продавати і тоді, коли є лише один покупець. Зробити це мають за домовленою ціною, яка не є нижчою, ніж початкова вартість, передбачена для аукціону. Тож приміщення магазину “Світоч” продали за ціною, яку встановив експерт, коли проводив оцінку, - каже Сергій Надал.