Люструвати міліцейське керівництво краю вимагає Самооборона Майдану Тернопільщини (Документи)

СамооборСамооборона Майдану Тернопільщини взяла під контроль процес люстрації міліції в області.

Причина – активісти вбачають невиконання Закону «Про очищення влади» в рядах силовиків. Адже деякі колишні начальники та заступники в управлінні міліції продовжують обіймати посади, незважаючи на те, що підпадають під пряму дію закону.

Читайте також. Самооборона Тернопільщини відзначила річницю та розпочали нові акції (Фото)

– Через це Самооборона вже написала низку звернень до відповідних органів і провела пікет управління міліції в області. Незважаючи на те, що міліціонери не дослухалися, Самооборона не збирається залишати дану справу, – кажуть активісти.

ІА «7 Днів-Україна» отримала копії документів, про які згадують самооборонці. Їх усі ви можете переглянути.

Отже, на початку листопада ТГФ ОГП «Самооборона Тернопільщини» звернулася до управління Міністерства внутрішніх справ в Тернопільські області із запитом щодо надання переліку осіб, які із 25.02.2010 р.до 22.02.2014 р. обіймали посади начальників і заступників начальника УМВС України і які, згідно із прямою дії закону «Про очищення влади», підпадають під люстрацію. За отриманою відповіддю таких наразі є троє: Пілюков Ю. О., Полковніков Г. В., Ляхович О. М. (Додаток 1).

– Незважаючи на те, що вказані особи пропрацювали на займаних посадах більше року, вони не були звільнені із органів внутрішніх справ, – наголошують активісти.

ГО «Самооборона Майдану Тернопільщини» 30 листопада 2014 р. провела пікет під стінами обласного управління міліції із вимогою звільнити цих осіб і склала відповідні звернення до Президента України, т. в. о. Міністра внутрішніх справ і голови Люстраційного комітету із вимогою негайного звільнення панів Пілюкова, Полковнікова та Ляховича. (Додаток 2).

У відповідь на це звернення прийшла формальна відписка за підписом начальника Департаменту кадрового забезпечення МВС Слівінського В. Р. (Додаток 3).

Крім того, на початку грудня 2014 р. із аналогічним запитом до управління обласної міліції звернулося ГО «ВО «Автомайдан». В отриманій відповіді навпроти прізвищ панів Ляховича та Пілюкова були вказані зовсім інші дати перебування їх на посадах заступників, ніж ті, що були вказані у відповіді для ГФ «Самооборона Тернопільщини». Ці строки були меншими за термін 1 року (Додаток 4).

Тобто на два однакові запити були надані зовсім інші дані, що згідно із Законом України «Про засади запобігання та протидії корупції» та Законом України «Про звернення громадян» є недопустимим і карається відповідальністю за корупційні діяння.

Читайте також. У Тернополі пройде Марш Гідності — нагадування для… чиновників

Тому Самооборона 19 грудня звернулася із відповідним зверненням до Генерального прокурора, Міністра юстиції, голови Комітету Верховної Ради України з питань запобігання та протидії корупції (Додаток 5).

– Очевидно, що в органах внутрішніх справ відбувається грубе ігнорування та саботаж вимог закону «Про очищення влади», – кажуть активісти. – Варто зазначити, що тепер уже генерал-майор Слівінський В. Р. товаришує із одним із фігурантів люстраційного скандалу Ляховичем О. М., завдяки чому останнього поновили на посаді заступника начальника УМВС у 2014 році. Усі кадрові питання він вирішує через свого високого покровителя та товариша в Києві.

Софія Левицька