Люструвати більше 10 чиновників ОДА і керівників структур обласного рівня вимагає нардеп з Тернополя

lyustratsiyaПришвидшити здійснення люстрації посадовців на Тернопільщині вимагав сьогодні, 30 травня, народний депутат України Олексій Кайда.

Читайте також. “За Януковича більшу частину банків і страхових компаній перетворили на “відмивочні контори”, – нардеп

Він з цього приводу звернувся до голови Тернопільської обладміністрації Олега Сиротюка, обласного прокурора Юрія Гулкевича та начальника тернопільської міліції Василя Облещука. Нагадав, що необхідно якнайшвидше здійснити докорінне очищення влади.

Зокрема, у депутатському зверненні депутат від ВО «Свобода» вимагає розглянути питання відповідності перебування на займаних посадах посадовців Тернопільської облдержадміністрації, а саме - директора департаменту охорони здоров’я Руслана Мостового, начальника управління з питань туризму та курортів Лесі Серетної, начальника управління з питань фізичної культури і спорту Ігоря Підгайного, начальника управління капітального будівництва Петра Марчишина, начальника оргвідділу Світлани Беспоповцевої.

Вимоги стосуються також керівників Тернопільської міської та Кременецької районної міліції Олександра Хілюка і Василя Крайника, начальника обласної Держархбудінспекції Юрія Олійника, в. о. головного редактора газети облради і адміністрації «Свобода» Михайла Лисевича, в. о. директора виконавчої дирекції обласного відділення Фонду соцстрахування з тимчасової втрати працездатності Василя Збриського та інших.

Читайте також. Чи можна викоренити хабарництво і “телефонне право” у судах – думки тернополян

- До мене як народного депутата надходять чисельні звернення жителів Тернопільщини щодо зазначених посадовців, які скомпрометували себе співпрацею зі злочинним режимом, сприянням утворенню антидемократичного устрою, причетністю до виконання незаконних вказівок представників органів державної влади під час мирних протестів громадян протягом листопада 2013 року-лютого 2014 року, здійсненням тиску, сприянням та примусовим направленням підлеглих працівників для участі в антимайданах на підтримку Януковича та Партії регіонів, - наголосив Олексій Кайда.

Крім того, громадяни, як стверджує нардеп, зазначають про порушення законодавства та зловживання бюджетними коштами деякими посадовими особами. Саме тому, на його думку, необхідно пришвидшити проведення люстрації на Тернопільщині, очистити владу від прислужників Януковича, саботажників і корупціонерів та притягнути їх до відповідальності за розкрадання бюджетних коштів.