Люстрацію на Тернопіллі буде проводити спеціальна комісія

Люстрація-nНародну люстрацію проводитиме комісія, яку створять Тернопільська обласна рада спільно зі Штабом національного спротиву Тернополя та громадськими організаціями.

Читайте також. “Відбулася революція, потрібно змінювати принципи існування влади” – голова Тернопільської облради

Нагадаємо, на люстрації всіх чиновників на Тернопіллі наполягав голова обласної ради Василь Хомінець. Про необхідність проведення люстрації йшлося на розширеному засіданні президії обласної ради. Туди запросили керівників усіх управлінь ОДА, державних структур в області, правоохоронних органів тощо.

– Керівники, які були членами злочинної Партії регіонів, не можуть займати керівні посади в органах виконавчої влади, – наголосив голова обласної ради. – Окрім того, відповідальність повинні понести ті, хто змушував людей вступати у Партію регіонів, шантажуючи звільненням, хто у час народного спротиву організовував людей проти їхньої волі їхати на антимайдани…

Читайте також. На Тернопіллі оголосили про початок люстрації чиновників, прокурорів, суддів тощо

Керівництво Штабу національного спротиву Тернополя – також «за» люстрацію. Так, голова Штабу Володимир Стаюра нагадав керівникам, що Україна змінилася і люди більше не допустять того, що було впродовж останніх чотирьох років.

– Від управління сільського господарства везли людей на антимайдан серед ночі, – нагадав представник Штабу національного спротиву Тернополя Віктор Мартинюк (ВО «Батьківщина»). – Були люди з Тернопільщини і в Харкові – на зльоті первинних організацій Партії регіонів. Чи мають право ці люди обіймати займані посади?

Читайте також. Зберегти громадський спокій у Тернополі – найголовніше завдання (Відео)

У тому, що всі керівники обладміністрації повинні написати заяви про звільнення, впевнений і представник Штабу від партії «УДАР» Ігор Яворський.

– Область буде функціонувати нормально і без них, – вважає він. – Нехай передають справи заступникам. Це буде правильно…

До речі, міський голова Тернополя цілком підтримує ідеї люстрації депутатів рад усіх рівнів і призначення позачергових виборів. Якщо такі вибори відбудуться, Сергій Надал готовий брати в них участь.

Довідково. Слово «люстрація» означає («Вікіпедія»):

1) Заборона діячам високого рангу, які скомпрометували себе, протягом певного часу, або пожиттєво, займати посади в державному апараті, балотуватись в представницькі органи, бути суддями і т. д.

2) (від лат. lustrum — податковий або фінансовий період, люструм) — описи державних маєтків. Метою люстрації було встановлення складу податного населення, його грошових і натуральних повинностей, доходів королівських економій. Люстрація у феодальній Литві вперше була запроваджена у XVI столітті. Інвентаризація королівських маєтків.

3) (від лат. lustratio — очищення через жертвопринесення) — магічні обряди, спрямовані на очищення людей, на захист від хвороб та інших бід. У багатьох народів надприродну силу приписували насамперед вогню; було поширеним окурювання людей, худоби, житла факелом, запаленим від «живого вогню» (який добували тертям), а пізніше — від свічок, запалених в церкві в четвер на страсному тижні.