“Люди живуть серед руїн у горі, але не згасає надія”, – італійський журналіст поділився враженнями від перебування на Донбасі (Фото)

фото: Радіо Свобода В окопах Донбасу кореспондент-фріленсер італійського видання La Stampa Роберто Траван
фото: Радіо Свобода
В окопах Донбасу кореспондент-фріленсер італійського видання La Stampa Роберто Траван

Це вже четверта поїздка  на Донбас італійського фотографа і кореспондента із Турина Роберто Травана.

“Люди живуть серед руїн у горі, але не згасає надія. Стосовно чинного президента говорять і про, і контра, та всі чекають на лідера, який би покінчив із війною. На фронті вражає єдність військових і цивільних, волонтери привозять усе необхідне, і гарний настрій також”, так він описує побачене і почуте в інтерв’ю кореспонденту Радіо Свобода.

Від 2015 року він проїхав 400 кілометрів з півночі на південь по контрольованій Україною лінії фронту. Спочатку Дебальцеве, Авдіївка, Піски, минулого грудня його маршрут проліг через Маріуполь, Широкине, Павлопіль, Волноваху та Опитне. У розмові із Радіо Донбас.Реалії фоторепортер розповів про свої враження від останньої поїздки і про те, як він став жертвою російської пропаганди.

Ось деякі витяги з інтерв’ю:

“Певно, найбільш підходяще слово – надія, бо незважаючи на руїни, важку, драматичну воєнну ситуацію, сильно живе надія, сподівання, що все закінчиться, люди повернуться до нормального життя, щоб відбудовувати міста й села. Без сумніву, у зонах де йдуть бої, важко говорити про надію, про майбутнє. І пропри це, люди з тих територій не здаються, не залишають те останнє, що в них лишилося. Багато людей мені казали, що це наша земля, наша країна, і ми залишаємося тут. Про це мені говорили і місцеві мешканці, і військові.”

фото: Радіо Свобода Широкине. Залишки селища, яке зруйнували проросійські сили
фото: Радіо Свобода
Широкине. Залишки селища, яке зруйнували проросійські сили

“Те, що вражає на Донбасі, це єдність військових і цивільних. Воюють усі у свій спосіб, засобами, які мають. Солдати воюють на передовій, воюють також цивільні: хто відправляє гуманітарну допомогу з України, з Італії, з інших країн, роблять те, що в їхніх силах. Існує надзвичайна мережа солідарності серед волонтерів, які безперервно доставляють цю допомогу. І йдеться не лише про доставку харчів чи матеріальних речей, але й про гарний настрій. Волонтери, які імпровізують маленькі концерти, піднімають настрій бійцям. Солдати дійсно чекають цих волонтерів. Все добре організовано у волонтерській мережі, ці люди віддають максимум сил, долаючи численні кілометри під прицілом артилерії проросійських сил”.

Повну версію розмови з італійським журналістом читайте на сайті Радіо Свобода.