Литва надала Світлані Тихановській урядове житло й охорону

AP Photo: Sergei Grits

Литва надала опонентці Олександра Лукашенка на виборах президента Білорусі Світлані Тихановській урядове житло й охорону.

Про це під час брифінгу сказав міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявичус, передає lrytas.lt.

За його словами, Тихановська приїхала в Литву через тиск із боку влади Білорусі, у неї не було особливого вибору, крім як покинути країну. Лінкявичус сказав, що опонентка Лукашенка на виборах перебуває в Литві разом із дітьми. Він додав, що у Тихановської була литовська віза, а її діти приїхали в Литву ще раніше.

"У неї була національна віза Литви. Це означає, що вона може перебувати в Литві протягом року без обмежень. І, мабуть, це визначило її вибір виїхати до Литви", — сказав міністр.

Очільник МЗС Литви запевнив, що Тихановську поселили у державному житлі й дали охорону. "Їй надане місце з відома уряду, у неї статус гості, як я зазначав, у неї є віза", — резюмував Лінкявичус. Міністр не надав детальнішої інформації про те, де і за яких умов живе Тихановська та які її найближчі плани. Він стверджує, що ще не спілкувався з нею.

Міністерка внутрішніх справ Литви Рита Тамашуньєне заявила, що білоруські опозиціонери можуть розраховувати на політичний притулок у Литві.

"Ми уважно стежимо за ситуацією в Білорусі й підготували план заходів у разі збільшення кількості білоруських громадян, які подають заяву на отримання притулку в Литві. Особи, які подадуть заяву на притулок та отримають право на статус біженця, матимуть такий притулок у нашій країні", — сказала міністерка.

Тамашуньєне зазначила, що представники білоруської опозиції не вперше шукають притулку в Литві.

"І якщо це станеться цього разу — як через політичні обставини, так і через інші можливі загрози, — ми готові допомогти їм, поки вони не матимуть можливості безпечно повернутися додому", — резюмувала вона.