Лише 27% активістів Євромайдану хочуть переговорів з владою – соціолог

indexЛідери опозиції не контролюють настрої на Євромайдані, оскільки Майдан не має вертикальної ієрархічної структури. Відповідну заяву зробила директор фонду “Демократичні ініціативи імені Івана Ковальчука” Ірина Бекешкіна на прес-конференції.

“Опозиція Майдан не контролює, це вже очевидно. Та й раніше не контролювали і зараз не контролює. Що стосується переговорів, то лише 27% тих, хто знаходиться на Майдані вважає, що переговори взагалі потрібні. Раніше було більше, раніше була половина”, – заявила І.Бекешкіна.

За словами соціолога, лише незначна частина Євромайдану вважає, що опозиціонери повинні погодитись на пропозицію очолити уряд.

“Безрезультатність переговорів веде до знецінення переговорів в думці Майдану. Що стосується уряду, то лише 1% вважає, що є прийнятною ідея лідерам опозиції очолити уряд. Ще 6% вважають, що треба погоджуватись, але лише тоді, коли весь уряд буде складатися з представників опозиції і ще 22% погоджуються на уряд опозиції в тому разі, якщо будуть обмежені повноваження Президента і будуть посилена роль Прем’єр-міністра та уряду”, – наголосила І.Бекешкіна.

Нагадаємо, зараз у парламенті обговорюється питання конституційної реформи, яка б повернула конституцію до зразка 2004 року, коли Україна була парламентсько-президентською республікою. Нинішня конституція дія з 2010 року виходячи з рішення Конституційного суду.

УНН