Ляшко судиться з Кабміном та “Нафтогазом”

Олег Ляшко
Олег Ляшко

Колишній народний депутат, голова Радикальної партії Олег Ляшко подав до суду на Кабінет міністрів та НАК “Нафтогаз України”.

Як повідомляє прес-служба Окружного адміністративного суду Києва, позов стосується премій для керівництва компанії за перемогу у Стокгольмському арбітражі.
ОАСК наразі вирішує питання щодо відкриття провадження за позовом. “Позивач – Олег Ляшко просить суд визнати протиправними дії Кабінету міністрів України та НАК “Нафтогаз України”, які полягають у встановленні та виплаті, на думку позивача, необґрунтованих винагород (премій) керівництву НАК “Нафтогаз України” за перемогу у Стокгольмському арбітражі над ПАО “Газпром” і просить утриматись від вчинення дій по їх виплаті”, – йдеться у повідомленні.
Також Ляшко просить визнати протиправною бездіяльність Кабміну, яка, на його думку, полягає у незабезпеченні належного контролю за ефективністю управління НАК у зв’язку із встановленням та виплатою відповідних винагород. “Радикал” також просить зобов’язати відповідачів повернути отримані премії.

Також політик просить визнати протиправною бездіяльність уряду, що полягає у незабезпеченні належного контролю за ефективністю управління НАК “Нафтогаз України” у зв’язку із встановленням та виплатою відповідних винагород.

Наразі суд вирішує питання щодо відкриття провадження за даним адміністративним позовом.

Нагадаємо, раніше виконавчий директор “Нафтогазу” Юрій Вітренко повідомив, що “Нафтогаз” виграв апеляцію у першій скарзі “Газпрому” на рішення Стокгольмського арбітражу. За рішенням арбітражу “Газпром” винний “Нафтогазу України” 3 млрд доларів.