Путін зробив заяву про повернення Україні контролю над кордоном з РФ: “Сребрениця буде” (Відео)

ф1Росія поки не має наміру повертати Україні контроль над окупованою ділянкою українсько-російського кордону.

Таку свою позицію, висловлену на “нормандському” саміті в Парижі 9 грудня, Президент Росії пояснив після повернення в Москву, пише ТАСС.

Читайте також: Результат «нормандських» переговорів: повна версія прес-конференції Зеленського, Меркель, Макрона і Путіна (Відео)

Володимир Путін заявив, що якщо зараз передати Україні контроль за окупованою ділянкою кордону, то на Донбасі, мовляв, почнуться чистки, від яких постраждають місцеві мешканці.

“Сребрениця буде, от і все”, – заявив Путін.
Довідково: Різанина у Сребрениці — один із наймасштабніших воєнних злочинів у сучасній європейській історії, скоєний у ході Боснійської війни 13-22 липня 1995 року, що полягав у спланованому масовому вбивстві боснійськими сербами близько 8 000 боснійських мусульман чоловічої статі віком від 12 до 77 років. Різанину було вчинено в районі боснійського міста Сребрениця після його захоплення Військом Республіки Сербської під командуванням генерала Ратка Младича за співучасті воєнізованого формування «Скорпіони» під контролем Міністерства внутрішніх справ Сербії.Гаазький трибунал для колишньої Югославії та Міжнародний суд ООН визнав різанину в Сребрениці геноцидом.
Як повідомляла раніше ІА «7 Днів-Україна», на саміті в Парижі 9 грудня Президенти України і Росії висловили кардинально протилежні погляди на політичну складову врегулювання ситуації на Донбасі.

Читайте також: Про що домовилась «нормандська четвірка» 9 грудня: опублікований спільний підсумковий документ (Текст)

Володимир Зеленський заявив, що проводити місцеві вибори на Донбасі можна тільки за українським законодавством після виведення з окупованих територій російських військ, а для цього Росія має повернути Україні контроль за окупованою ділянкою українсько-російського кордону.

Володимир Путін наполягав на імплементації Україною в своє законодавство “формули Штайнмаєра” і проведення виборів на Донбасі без виведення звідти військ і повернення контролю за поки непідконтрольною Україні ділянкою кордону.

Читайте також: Безсмертний про підсумки «нормандського» саміту: «Я побачив величезні небезпеки» (Відео)

Європейські ж і світові лідери сам факт поновлення діалогу між Україною і Росією на “нормандській” зустрічі 9 грудня привітали і розцінили його як прогрес.

Більше подробиць, як оцінили результати “нормандського” саміту у світі та в Росії – у  сюжеті ТСН