Глава МОЗ України назвав симптоми “британського” штаму Covid-19 (Відео)

“Британський” штам коронавірусу небезпечний швидким поширенням, важким перебігом коронавірусної хвороби і тривалим постковідним синдромом.

Про це повідомив сьогодні на брифінгу міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

Він проінформував, що британський штам коронавірусу вже поширився територією всієї України. Про це свідчать дані українських лікарів, які фіксують нову і практично однакову картину клінічних проявів коронавірусу у хворих в різних регіонах нашої країни. Максим Степанов повідомив, що викликана “британським” штамом коронавірусна хвороба практично не буває безсимтомною. Симптоми виявляються не пізніше, як за три дні після зараження, хоч інкубаційний період може тривати й лише одну добу.

"Цей штам вірусу більш агресивний, вражає молодих людей, швидше передається... Крім органів дихання, вірус почав вражати слизові, нирки, центральну нервову систему, також печінку... Зафіксовані непоодинокі випадки, коли хворі на британський штам помирали від фізичної відсутності необхідності дихати, хоча були при цьому в абсолютній свідомості", - повідомив глава МОЗ.

Читайте також: “Нас чекає дуже важкий період”, – Степанов констатував поширення британського штаму Covid-19 всією Україною (Відео)

За словами міністра, легкі форми перебігу коронавірусної хвороби, спричиненої британським штамом, трапляються рідко, тоді як важкі - дуже часто.

"Безсимптомного перебігу хвороби практично не фіксується. Тобто всіх хворих ми фіксуємо з певною клінічною картиною і дуже часто це - важкий перебіг хвороби", - сказав Степанов.

Міністр також додав, що британський штам не тільки важче переноситься, а й спричиняє тривай постковідний синдром, який може тривати пів року.

"Люди, які перехворіли на Covid-19, протягом 3-6 місяців повинні проходити реабілітацію, тобто лікуватися. Кількість таких людей зараз складає до 70%, тобто ⅔ хворих після одужання від Covid-19 потребують додаткової реабілітації", – констатував Степанов. 

Більше про британський штам коронавірусу - у прямій мові міністра охорони здоров'я України Максима Степанова на відео повної версії брифінгу із 5 хв 38 сек.