Львівський суд визнав електросамокат транспортним засобом і покарав власника за ДТП

Юридичний статус електросамокатів Правилами дорожнього руху в Україні досі ніяк не врегульований: у переліку транспортних засобів електросамокатів немає.

Галицький районний суд Львова оштрафував водія електросамоката Михайла Івегеша, який раптово виїхав із тротуару на проїжджу частину і врізався в автомобіль. На думку судді, хоч електросамокати не згадані у Правилах дорожнього руху (ПДР), за всіма ознаками вони підпадають під визначення “транспортні засоби”, яким заборонено їздити тротуарами, повідомляє Zaxid.net.

Як вказано у матеріалах справи, інцидент трапився 5 вересня на вул. Данилишина, 6. Львів'янин Михайло Івигеш, що їхав на самокаті, раптово виїхав на проїзну частину, де зіткнувся з автомобілем Lexus. У суді водій самоката свою вину не визнав і заявив, що це водійка Lexus врізалась у нього.

У Правилах дорожнього руху відсутнє визначення електросамоката, однак, на думку судді Галицького районного суду Наталії Зубачик, електросамокат підпадає під визначення "транспортний засіб", а йому, згідно з правилами дорожнього руху, забороняється їздити тротуарами і пішохідними доріжками.

Тому суд вважає, що Михайло Івигеш не мав права їхати на тротуарі, а звідти – виїхати на проїзну частину і врізатись у Lexus. Враховуючи це, 23 вересня Галицький районний суд визнав водія самоката винним у порушенні правил дорожнього руху за ст. 124 КУпАП та оштрафував його на 850 грн. Крім цього, він має заплатити 454 грн судового збору. Цю постанову можна оскаржити в апеляційному суді.