Львівський бронетанковий завод відзначив свій поважний ювілей (Відео)

Львівський бронетанковий завод. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Львівський бронетанковий завод. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

«Львівський бронетанковий завод» відзначив 75-річчя з дня створення.

Пересувний бронетанковий ремонтний завод (в подальшому – Державне підприємство «Львівський бронетанковий завод») був створений як військова частина 33198 за рішенням Комітету Оборони СРСР та наказом №26 по Головному Бронетанковому Управлінню 9 травня 1944 року.

Місце дислокації було в районі Дарниці міста Києва.

Основна його задача полягала в ремонті пошкодженої в боях з фашистською армією бронетанкової техніки та скорішому поверненні її на фронт. Просуваючись на захід, за лінією фронту, та ремонтуючи бронетанкову техніку, пересувний завод зупинився на околиці міста Львова, де знаходиться і по даний час. Правда, зараз це вже не околиця міста. Підприємство розташоване в зручному географічному положенні – до кордону з Республікою Польща 90 кілометрів. До заводу підведена залізнична колія, побудовані складські приміщення, є вільні виробничі площі для освоєння нових видів продукції.

У даний час підприємство займається подальшою модернізацією машин Т-72, проводить ремонт машин БТР-60, БТР-80, БМП-1, Т-64 для потреб української армії. Виготовляються роздавальні коробки для БТР-3. Освоюється виготовлення легкого бронетранспортера ДОЗОР-Б та роздавальні коробки до БТР-4Е.

Сотні львів’ян та дітлахів отримали можливість відвідати Державне підприємство, оглянути танки та бронетехніку, яку випускає завод.

На урочистості запросили ветеранів підприємства, учасників бойових дій на Донбасі, курсантів-танкістів Національної Академії Сухопутних Військ.

Як відмічає керівництво заводу, їх колектив до знаменної завод підійшов із великим досягненнями.

Докладніше – у відео Військового телебачення України: