Львівська облрада просить ГПУ заборонити Комуністичну партію України

1Сьогодні, 3 червня, депутати Львівської обласної ради вирішили звернутися до Генерального прокурора України, міністра юстиції України про вжиття заходів щодо заборони на території України Комуністичної партії України. За це рішення проголосували 84 депутати Львівської обласної ради. Про це повідомили у прес-службі Львівської облради.

У прийнятому зверненні, яке зачитала депутат Львівської обласної ради Оксана Юринець, депутати висловлюють переконання, що відновлення миру та стабільності в нашій державі прямо залежить від припинення діяльності “п’ятої колони” — Комуністичної партії України. Тому вони підтримали ініціативу в. о. Президента України О. Турчинова, висловлену 13.05.2014 на засіданні Верховної Ради України, щодо ініціювання процедури заборони Компартії, а також наполягають на невідкладному розгляді та вирішенні цього питання, оскільки від цього залежить державна безпека і суверенітет України.

Депутати наголошують: “Відповідно до існуючих правових норм, політична партія повинна бути заборонена, якщо її дії спрямовані, у першу чергу, на посягання на права і свободи людини” і тому "Львівська обласна рада просить невідкладноподати на розгляд Верховного Суду України, як суду першої інстанції, позовну заяву про заборону на території України Комуністичної партії України“(підкреслюється у тексті звернення).

Окрім того, депутати у зверненні зазначають:

“Розпалювання міжнаціональної ворожнечі, пропаганда війни та насильства, заклики до повалення конституційного ладу і відверта робота на тоталітарний режим Януковича — це лише стислий перелік ознак ганебної діяльності Комуністичної партії України.

Сьогодні, коли озброєний ворог стоїть поблизу наших кордонів, а сепаратисти намагаються розколоти Україну на догоду кривавому Путінському режиму, саме комуністи, поряд із своїми колегами — регіоналами, стали основним рупором Кремля. Їхня багатолітня робота, спрямована на розкол України та знищення держави, сьогодні увінчалась блюзнірською підтримкою терористів на сході нашої країни. Уже зараз встановлено й оприлюднено факти фінансової підтримки проросійських рухів та угруповань функціонерами від КПУ. І зовсім невипадково саме комуністи надавали і продовжують надавати практичну й матеріально-технічну допомогу проросійським бойовикам.

Особливим цинічними виглядають намагання представників цієї партії у Верховній Раді захистити дії злочинців, вбивць та мародерів у Луганській й Донецькій областях. Прикриваючись інтересами жителів Сходу, нардепи від КПУ всіляко перешкоджають будь-яким спробам стабілізувати ситуацію. Користуючись повноваженнями народних депутатів, комуністи у Верховній Раді, як і регіонали, стали політичним „дахом“ для проросійських бойовиків, що тероризують місцеве населення.

Історія країн — вихідців із соціалістичного табору свідчить, що успіх та відродження — держави можливе лише після заборони партій — носіїв людоненависницької комуністичної ідеології. Так було свого часу в Угорщині, Грузії, Латвії, Литві, Молдові, Польщі, Чехії, Естонії”.

Як повідомлялося, спікер ВР О.Турчинов звернувся до Мін'юсту, аби у відомстві вивчили питання "щодо причетності КПУ до вчинення дій, спрямованих на порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади", та вжило "без зволікань у встановленому законом порядку заходів щодо заборони Комуністичної партії України".