Луценко заявив про парадоксальну ситуацію з командою на вихід українських бійців “коридором” з Іловайська

Іловайськ-чорний вказівникГенеральний прокурор України заявив, що слідство не встановило, хто ж з українського командування віддав наказ про вихід українських військових “зеленим коридором”, який мала надати Росія.

Про це Луценко сказав в ході звіту в профільному Комітеті ВР з питань оборони і нацбезпеки.

За словами Генпрокурора, слідство не зафіксувало жодного наказу про відступ “зеленим коридором” з-під Іловайська.

Відтак, за документами, виходить, що українські військові пішли під розстріл російської армії мало не з власної ініціативи.

“У слідства є свідчення Муженка і Хомчака про те, що вони розмовляли з Генштабом РФ про “зелений коридор”. Однак документів про це слідство не виявило”, – сказав Луценко.

Читайте також: Стріляли по техніці, першою підбили машину Червоного Хреста — український боєць про подробиці виходу з Іловайського котла (Відео)

При цьому Луценко зазначив, що нічого злочинного в таких діях українського командування слідство не вбачає, оскільки прохання про “зелений коридор” мають історичні аналоги, але Росія в ситуації під Іловайськом проявила віроломство, розстрілявши “зелений коридор”.

Проте, сказав Генпрокурор, слідство встановило порушення при плануванні операції в Іловайську. Дії українського командування не відповідали ситуації.

“Експерти вважають, що дані розвідки, які говорили про те, що в Іловайську зосереджені близько 1200 бойовиків з технікою і укріпленням не були взяті до уваги”, – зазначив він.

Однак, відповідаючи на запитання, Генпрокурор України все ж зазначив, що частина українських військ  відступала з Іловайська на північ за наказом про відступ, повідомляє “Цензор.НЕТ”.

Про це генпрокурор Юрій Луценко заявив на засіданні Комітету з питань оборони і нацбезпеки, відповідаючи на питання Андрія Тетерука (командував батальйоном “Миротворець”) про ситуації, яка склалася на правому фланзі, коли частина українських військ відступила, залишивши сили в Іловайську без підтримки.

На запитання Тетерука, чи був частині військ даний наказ про відступ, чи вони покинули позиції самовільно, Генпрокурор сказав:

“Так, такий наказ існував”.

“Тобто, їм дали наказ, а нам – ні?”, – уточнив Тетерук.

Член експертної групи уточнив, що командування дало наказ частині військ перегрупуватися.

“Війська відступали в північному напрямку. Один батальйон відступав в іншому напрямку”, – уточнив Луценко.