Луценко попередив Зеленського про кримінальну відповідальність через нову ініціативу України на переговорах у Мінську

ф1Якщо Україна зніме економічну блокаду з самопроголошених “ДНР” і “ЛНР”, то це підпадатиме під статтю Кримінального кодексу України про фінансування тероризму.

Про це Юрій Луценко написав на своїй сторінці у Фейсбук.

Таке застереження Генпрокурор України зробив, зреагувавши на нову ініціативу України на переговорох у Мінську 5 червня. Представник України у Тристоронній контактній групі Леонід Кучма заявив, що представив на мінських переговорах “дорожню карту” з новими ініціативами з мирного врегулювання ситуації на Донбасі, що її одобрив Президент України Володимир Зеленський. Серед висловлених Кучмою під час засідання ТСК ініціатив – ідея зняття Україною економічної блокади з самопроголошених “ДНР” і”ЛНР”.

Зняти блокаду з самопроголошених на окупованому Донбасі псевдореспублік Україна може вже цього місяця після ще однієї зустрічі ТКГ в Мінську, запланованої на 19 червня.

Читайте також: Переговори у Мінську зрушили з «мертвої точки»? Україна висловила несподівану пропозицію (Відео)

"Після того, як терористи «націоналізували» українську державну і приватну власність на території ОРДЛО, ідея зняти економічну блокаду означає легалізацію виплати податків терористичним утворенням і перекладання соціальних та комунальних видатків псевдореспублік на український бюджет.

Така торгівля буде криміналом, що підпадає під статтю 258-5 КК про фінансування тероризму", - проінформував Генеральний прокурор України Юрій Луценко.

Читайте також: «Вимагаю від президента Зеленського», — Порошенко різко зреагував на пропозицію України на переговорах у Мінську

Як повідомляла раніше ІА «7 Днів-Україна», таку ініціативу України, висловлену Кучмою, категорично засудив Порошенко, заявивши, що таким одностороннім кроком Україна добровільно стає на коліна перед російським агресором.