Луценко озвучив перші підозри стосовно погрому в синагозі Умані

erne

В середу, 21 грудня, під час засідання комітету ВР з питань правоохоронної діяльності, Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що вже має перші версії щодо нічних подій в Умані. Він вважає, що осквернити єврейський храм могли не тільки українські націоналісти, повідомляє «Преса України»

За словами Генерального прокурора, інцидент, який трапився в ніч з 20 на 21 грудня в уманській синагозі, міг бути банальною провокацією кремлівських агентів. Однак, він не виключає, що подібне могли витворити й «внутрішні ідіоти».

Читайте також: Голова зі свастикою і червона фарба — погром у єврейській святині Умані набирає нового кримінального забарвлення (Відео)

«Я особисто вважаю, що це груба антиукраїнська провокація. Її зробили або агенти Кремля, або внутрішні ідіоти. У будь-якому випадку це провокація проти України», – заявив Луценко.

Він також наголосив, що вже скасував відпустку місцевого прокурора, який повинен негайно зайнятися вирішенням проблеми. При цьому Генеральний прокурор зробив акцент на тому, що в Черкасах відсутнє повноцінне керівництво Нацполіції.

«На жаль, в Черкасах у нас немає повноцінного керівника Національної поліції. І взагалі складна ситуація з особовим складом поліції. Тому планую зв’язатися з паном Аваковим і просити його делегувати в Умань досвідчених працівників карного розшуку», – підкреслив Луценко.