Луценко назвав дві мети Путіна щодо України: “Він фактично оголосив нам ультиматум”

Стягуванням військ до кордонів України РФ намагається примусити Україну і Захід погодитись на умови Кремля в питаннях членства України в НАТО і перспектив тимчасово окупованих територій Донбасу. І для України, і для Заходу ці умови Росії є неприйнятні.

Про це генеральний прокурор України у 2016-2019 роках Юрій Луценко заявив в ефірі телеканалу “Україна 24“.

На думку Луценка, загрозою нового військового вторгнення в Україну Путін переслідує дві мети.

“Він фактично оголосив нам ультиматум. Він хоче, щоб ми відмовилися від курсу на НАТО і Європейський союз. Це йому не вдасться, тому що це норма української Конституції. Більше того – це захищена стаття, яку змінити можна тільки на референдумі… Позиція друга набагато небезпечніша. Він хоче так званої федерації з автономними утвореннями терористичних “республік”, що означає в перекладі на людську мову, щоб ми за свій рахунок в українській державі утримували дві “республіки”, які ненавидять нас і хочуть нас знищити”, – сказав Юрій Луценко.

Колишній генпрокурор України підкреслив, що у такій ситуація Україна повинна мати свою чітку позицію і діяти синхронно зі своїми західними союзниками, а за стіл переговорів із президентом Росії Президент України може сідати тільки за присутності західних партнерів України.

Читайте також: Путін має на Зеленського компромат – Луценко