Лукашенко зустрівся з Путіним у Сочі: про що домовлялися?

фото: Суспільне

Президент Білорусі Олександр Лукашенко на тлі поствиборчих протестів у країні зустрівся в Сочі з президентом РФ Володимиром Путіним. Під час цієї зустрічі Лукашенко наголосив на необхідності продовжувати військову та оборонну співпрацю з РФ, а Путін заявив, що дасть Білорусі кредит у півтора мільярда доларів.

“Ми дійсно йшли рівно до договору ОДКБ. Ми продемонстрували, що якщо комусь там, за кордонами Білорусі, хочеться почухати руки, ми можемо почухати руки. Ви, Володимире Володимировичу, продемонстрували, що кордони Білорусі — це кордони союзної держави, і нікому не дозволено там бряцати зброєю. Так, ми не розвалювали СРСР, ми отримали таку спадщину. Але наші держави та наші народи завжди будуть дружніми. Останні події показали, що нам в усьому треба триматися зі старшим братом”, — сказав Лукашенко.

Він наголосив на загрозі розгортання підрозділів НАТО поблизу кордонів Білорусі й необхідності спільної підготовки армій Білорусі та Росії,інформує Суспільне.

Собачитися ми можемо з різних питань, але оборона і безпека у нас ніколи не викликали ані найменших сумнівів. Ми ні в кого не повинні питати, чи варто нам проводити навчання. Ми плануємо на роки та будемо проводити лише спільні військові навчання. Нам треба не допускати помилок Другої світової. Тому я вважаю, що в жодному разі не варто нам на них оглядатися. Ми готуватимемо свої армії, щоб можна було цьому протистояти”, — підкреслив Лукашенко.

У свою чергу, Путін підтримав заклики білоруського лідера.

“Росія залишається відданою всім нашим домовленостям, включно з союзною державою. Ми виконаємо всі взяті на себе у 1994 році зобов’язання, незалежно від того, хто очолюватиме країну. Що стосується військової складової — у нас є план, він буде реалізований”, — зазначив Путін.

Крім того, російський президент анонсував надання Білорусі 1,5 мільярда доларів кредиту з державних фондів РФ.