Лукашенко зреагував на протести проти себе: “Відповідь буде адекватною”

Фото – БЕЛТА

Президент Білорусі вважає, що акції протесту 9 серпня у Мінську та інших містах були інспіровані з-за кордону і поступатись не збирається.

Про це Олександр Лукашенко заявив сьогодні, спілкуючись із журналістами, повідомляє державне видання Білорусі БЕЛТА.

Лукашенко заявив, що акції протесту 9 серпня були інспіровані з-за кордону і вчергове наголосив, що в Білорусі “майдану не буде”.

“Нам намагаються цю заварушку підкинути. Я попереджав: майдану не буде, як би комусь цього не хотілося. Тому треба втихомиритись, заспокоїтися. А батькам втретє кажу подивитися, де їх чадо, щоб не було потім боляче. Поранено десь близько 25 хлопців з ОМОНу. Є переломи рук, ніг. Спеціально, цілеспрямовано били по цим хлопцям. Вони відповіли. Чого тепер ридати і плакати? Тому відповідь буде адекватною… З однієї розмови ми бачимо ляльководів. Одна з ліній цих ляльководів – Чехія. Сьогодні вже з Чехії управляють нашим об’єднаним штабом, де, вибачте мене, сидять ці овечки, нічого не розуміючи, що від них хочуть. Я доручив видати цю інформацію в ЗМІ, щоб побачили, чого вони хочуть. Вони продовжують насідати, продовжують вимагати: виводьте людей на вулицю і ведіть переговори з владою про добровільну здачу влади. Тобто Лукашенко, який перебуває на чолі вертикалі влади, на чолі держави добровільно при 80% голосів повинен передати їм владу… Я про Польщу не кажу. Там вже всі осіли і теж починають смикати за ниточки. Я не кажу про Україну (звідти їхали). Це, впевнений, не державна політика, але там вистачає цих майданутих, про яких я говорив. В тому числі, на жаль, з Росії певний приплив людей”, – сказав Олександр Лукашенко.

Читайте також: Водомети і ґумові кулі: на тлі заяв ЦВК про перемогу Лукашенка в Білорусі почався наймасовіший в країні протест (Відео)

Як повідомляла раніше ІА “7 Днів-Україна”, 9 серпня в містах Білорусі спалахнули акції протесту незгодних з оголошеними ЦВК попередніми результатами президентських виборів, за якими Олександр Лукашенко перемагає з 80% голосів виборців.

Читайте також: З’явились дані про загиблого внаслідок силового розгону протестів у Білорусі (Відео)

В ході сутичок із правоохоронцями затримано близько 3 тисяч осіб, відкриті кримінальні справи.

Читайте також: Президент України зробив заяву через події у Білорусі

Кандидат у Президенти Білорусі від опозиції Світлана Тихановська заявила, що не вірить офіційним результата ЦВК і вважає себе переможцем президентських виборів у Білорусі.

Читайте також: Тихановська заявила про свою перемогу на виборах президента Білорусі

Президент України у своїй заяві закликав Білорусь до мирного врегулювання ситуації і діалогу всередині країни.