Льодохід і повінь на Дністрі: рятувальники назвали терміни і заявили про готовність протистояти стихії

ф1Рятувальники Тернопільщини заявили про готовність протистояти стихії і допомагати людям, якщо повінь на Дністрі цього ркоу буде повноводою.

Як повідомлили в Управлінні ДСНСУ в Тернопільській області,  скресання криги на Дністрі і його лівих притоках прогнозують вже сьогодні-завтра та в найближчі дні. Далі буде льодохід.

Згідно з проведеним моніторингом, зараз до найбільш небезпечних районів щодо загрози виникнення повеней відносяться ділянка річки Дністер, кажуть надзвичайники.

“Внаслідок сніготанення та опадів, що очікуються 7-9 березня, на лівих притоках Дністра очікується початок розвитку весняної повені з поступовим підйомом рівнів води на 0.1 – 0.6 м над рівнями 6 березня. На річках відбуватиметься руйнування льодових явищ, льодохід, місцями можливе формування заторів льоду з різким коливанням рівнів води. 10-12 березня очікується активізація розвитку весняної повені, інтенсивність підйому рівнів води буде передбачатись штормовими попередженнями в короткостроковому порядку”, – йдеться в повідомленні.

"Підрозділи пожежно-рятувальної служби готові протидіяти можливим небезпекам весняного періоду. Для попередження і ліквідації можливих наслідків повені та паводків рятувальники підготували інженерну та спеціалізовану автомобільну техніку. Крім цього, співробітники служби цивільного захисту готові надати допомогу під час виникнення надзвичайної ситуації за допомогою засобів подолання водних перешкод, насосного обладнання, автономних джерел живлення та освітлення.

З метою мінімізації наслідків надзвичайних ситуацій весняного періоду 2018 року проведено комплекс заходів профілактичного характеру. Зокрема, розроблено відповідні плани реагування, уточнено наявність та готовність сил і засобів, дислокованих на території області, відкориговано карти-схеми зон можливого виникнення надзвичайних ситуацій під час пропуску льодоходу, організовано взаємодію з спеціалізованими службами цивільного захисту області. В аварійно-рятувальному загоні спеціального призначення створено необхідний запас паливно-мастильних матеріалів, вибухових речовин, засобів підриву для проведення вибухових робіт спрямованих на захист гідротехнічних та мостових споруд та запобігання виникнення заторів під час весняної повені на водних акваторіях області. Для убезпечення населення області від підтоплення та можливих негативних наслідків льодоходу рятувальники щодня проводить моніторинг ситуацій на річках області", - підкреслили рятувальники Терноіпльщини.