“Хорватський сценарій”: чи можна звільнити Донбас за 84 години? (Відео)

ф1Після заяв найвищих посадовців України про те, що Антитерористичну операцію на Донбасі пора завершувати, все частіше згадують про так званий “хорватський сценарій”.

Наразі і Президент України, і інші посадовці, і представники “нормандської четвірки” заявляють, що альтернативи Мінським угодам немає і треба лише примусити Росію виконати зобов’язання.

Читайте також: «Настав час перейти до нового формату»,- Турчинов заявив про намір закінчити АТО на Донбасі

Однак час іде, а ситуація практично не змінюється: цивілізований світ посилює санкції проти РФ, а Росія і далі спонсорує своїх найманців на Донбасі і навіть надсилає туди регулярні російські війська. Скидається на те, що така патова ситуація може тривати ще довго. Відтак чимало експертів усе частіше згадують про “хорватський сценарій”.

Читайте також: «Ми будемо брати штурмом Донецьк і Луганськ», — Арестович назвав можливу дату звільнення окупованого Донбасу

Ситуація на українському Донбасі і справді усе більше нагадує ситуацію, що склалась у 19991-95 роках на території Хорватії.

Самопроголошена республіка "Сербська країна" до кінця цього періоду прямим збройним втручанням окупувала майже третину території Хорватії. Після тривалих переговорів - аналога Мінських угод і мінських переговорів - у серпні 1995 року Хорватія провела блискавичну силову операцію "Буря", що дозволила за 84 години відновити хорватську владу на всіх захоплених сербськими сепаратистами територіях, крім Східної Славонії.

Читайте також: «Злочинне загарбання Російською Федерацією»: що написано в законопроекті про деокупацію Донбасу (Текст)

Що на ділі являв собою "хорватський сценарій" і чи піходить він для звільнення Донбасу - у сюжеті Факти ICTV